Miód. Niezwykły dar natury

Miód. Niezwykły dar natury

Miód jest nie tylko bardzo smaczny, ale również wykazuje liczne właściwości zdrowotne. Regularne spożywanie miodu zaleca się praktycznie każdemu ze względu na jego liczne właściwości zdrowotne.

Miód

Miód na gardło

Miód może skutecznie pomóc nam załagodzić różnorodne dolegliwości gardła, krtani czy strun głosowych. Kiedy więc pojawia się ból gardła lub inne objawy infekcji górnych dróg oddechowych, nie powinniśmy odmawiać sobie miodu!

Miód może być stosowany zarówno samodzielnie, jak również jako składnik różnorodnych preparatów, np. pastylek do ssania, których celem jest łagodzenie objawów bólu gardła, krtani itp. Zaleca się stosowanie miodu profilaktycznie w okresie wzmożonej zachorowalności na przeziębienie czy grypę.

Miód jest również składnikiem pomocniczym pastylek do ssania na gardło, krtań i struny głosowe. Wraz z ziołami, takimi jak np. tymianek czy prawoślaz, pomoże nam przeciwdziałać infekcjom górnych dróg oddechowych i łagodzić dolegliwości.

Miód – właściwości

Zaletą miodu jest jego ogólna dostępność oraz słodki smak. Ale przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego liczne właściwości lecznicze, czyli m.in.:

  • zastosowanie profilaktyczne w okresie zachorowalności na przeziębienie i grypę
  • nawilżająco na błony śluzowe górnych dróg oddechowych
  • łagodząco w przypadku podrażnionego, przesuszonego gardła

Miód – zastosowanie

Ze względu na liczne prozdrowotne właściwości, miód znalazł swoje zastosowanie m.in. w suplementach diety. Jest składnikiem bardzo wielu preparatów, przede wszystkim pastylek do ssania na gardło, krtań i struny głosowe. Ale nie tylko właściwości zdrowotne decydują o tym, że często stanowi jeden ze składników pastylek to ssania. Nie mniejsze znaczenie mają jego walory smakowe, co jest szczególnie istotne w przypadku preparatów dla dzieci. To właśnie z tych istotnych powodów warto sięgać po preparaty z miodem nie tylko w momencie, gdy pojawią się dolegliwości w celu złagodzenia ich, lecz również profilaktycznie, by zapobiegać ewentualnym problemom z gardłem czy górnymi drogami oddechowymi.

Więcej na temat miodu można dowiedzieć się na http://www.amol.pl/amolowe/sklad/miod

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres email nie zostanie opublikowany.