Przeziębienie to dość częsta przypadłość, która dopada nas w sezonie chorobowym. Towarzyszą mu ból gardła, osłabienie, katar i kaszel, które niestety skutecznie utrudniają nam normalne funkcjonowanie. Jest wiele metod, które pomagają nam pozbyć się tych przykrych objawów, oto kilka najważniejszych.

Babcine metody na przeziębienie

Wiele metod walki z przeziębieniem jest przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To babcie zwykle zalecają nam w takich wypadkach syrop z cebuli, rozgrzewającą herbatkę z lipy, sok malinowy czy mleko z miodem. Niektóre proponują również bardziej wymyślne mikstury, typu mleko z miodem i czosnkiem, ale choć taka mieszanka jest niewątpliwie skuteczna, to nie każdy jest w stanie ją wypić. Niewątpliwie są to jednak metody sprawdzone, bo w każdym z tych składników kryją się naturalne antybiotyki oraz inne substancje, które pomagają rozprawić się z atakującymi nas drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Zioła na przeziębienie

Wśród naturalnych metod walki z przeziębieniem warto zwrócić również uwagę na zioła. Płukanie gardła naparem z szałwii czy tymianku świetnie pomaga na ból gardła. Napar przyrządzony z suszonych kwiatów lipy działa napotnie i dzięki temu pomaga obniżyć gorączkę. Podobne właściwości wykazuje napar jagód bzu czarnego. Również obniża podwyższoną temperaturę działając napotnie, a także pozytywnie wpływa na naszą odporność, gdyż w owocach czarnego bzu znajdują się duże ilości witaminy C.

Przeziębieniu często towarzyszą również takie dolegliwości jak kaszel czy katar. Tutaj również warto sięgnąć po ziołowe sposoby na walkę z nimi. Świetnie sprawdzają się inhalacje oraz naturalne olejki eteryczne, które pomagają udrożnić górne drogi oddechowe, rozrzedzić wydzielinę i pomagają pozbyć się uciążliwego kaszlu. Takie działanie ma m.in. olejek miętowy czy olejek goździkowy.

Ból głowy i mięśni – jak się go pozbyć?

W trakcie przeziębienia wiele osób skarży się również na bóle głowy i różnego rodzaju dolegliwości ze strony układu mięśniowego czy ogólne osłabienie. W takich sytuacjach warto sięgnąć po takie preparaty, których ziołowa receptura zapewnia najlepsze właściwości prosto z natury. Nacieranie klatki piersiowej, pleców, skroni czy czoła pomaga nie tylko złagodzić ból, ale udrożnić nos, ułatwić oddychanie, a tym samym poprawić samopoczucie.

Sekretem działania Amolu jest jego skład oparty na ziołowych składnikach, które wykazują działanie rozgrzewające, odkażające i przeciwbólowe. Znajdziemy wśród nich znany i ceniony olejek z mięty pieprzowej oraz olejek goździkowy, wspomniane wyżej w kontekście ziołowych metod leczenia kaszlu i kataru, a także inne składniki wykazujące działanie wspomagające proces leczenia przeziębienia i wpływające na poprawę samopoczucia. Zapraszamy do zapoznania się z ulotką opisującą szczegółowo skład Amolu i działanie jego poszczególnych składników.

W okresie grypy lub przeziębienia możemy zdecydować się na użycie pojedynczo ziół lub olejków ziołowych aby wykorzystać ich właściwości lub skorzystać z kompleksowo przygotowanych preparatów łączących najważniejsze olejki ziołowe. Chcesz wiedzieć więcej o kompleksowych preparatach ziołowych oraz ich zastosowaniu? Zapoznaj się z ulotką produktu Amol na stronie http://www.amol.pl/ulotka

Nota medyczna

Postać: płyn doustny, płyn do stosowania na skórę. Skład: produkt złożony. Wskazania: zewnętrznie: w celu poprawy złego samopoczucia, np.: w przebiegu przeziębienia (do nacierań), w bólach głowy, bólach mięśniowych, w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów, wewnętrznie: w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych) np.: wzdęcia, niestrawność. Przeciwwskazania: Preparatu Amol nie wolno stosować: w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu, w astmie oskrzelowej i innych schorzeniach dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych, u dzieci poniżej 12 roku życia. Wewnętrznie: niedrożność dróg żółciowych (np. w przebiegu kamicy żółciowej), zapalenie pęcherzyka żółciowego, u osób z przewlekłymi chorobami wątroby, u osób uzależnionych od alkoholu. Zewnętrznie: na uszkodzoną skórę np. przy oparzeniach, wypryskach i ranach otwartych, przy chorobach skóry przebiegających z wysypką, na błony śluzowe oraz w okolicach oczu. Podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o.o. Opakowanie: płyn 100 ml, 150 ml, 250 ml.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Sprawdź proponowane artykuły

  1. Witam. Ja sam właśnie jestem przeziębiony. Zawsze stosuję czosnek, ale surowy, i witaminę C w dawkach 20 – 30 g. Co do babcinej metody z mlekiem to raczej nie jest trafiona. Z tego co wiem właściwości miodu i czosnku giną w wysokiej temperaturze, a mówimy chyba o gorącym mleku? Super, że wspomniałeś o Amolu. Zaraz się natrę. Dzięki za radę.

    1. Cześć Rafał i dzięki! To prawda, że wysoka temperatura niszczy wrażliwe składniki aktywne, ale czasami potęguje wchłanianie antyoksydantów jak w przypadku likopenu z pomidorów. Z drugiej strony mleko nie musi być gorące, może być lekko podgrzane, tak aby nie przekroczyć temperatur destrukcyjnych.

      Kolejna sprawa to… identyfikacja artykułów – ten powyższy to wpis gościnny od Amola, nie jestem jego autorem. Mój artykuł o przeziębieniu masz tu https://leczeniepro.pl/przeziebienie/ – tam masz więcej wskazówek, szczególnie polecam miksturę ziołowo-miodowo-cytrynową – u mnie 1-2 dni na tym i przeziębienia nie ma. Przy tej pogodzie pamiętaj też o wit. D, bo jej jeszcze nie dodałem do tego wpisu. Co do Amolu – petarda od zawsze.

      Życzę zdrowia i lekko odpuść trening, bo przy nadmiarze organizm jest bardziej podatny na infekcje 😉

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.