Dynamiczny rozwój nanotechnologii rewolucjonizuje wiele aspektów współczesnego życia. Dzięki legendarnej kreatywności azjatyckich naukowców do grona zmodernizowanych przez mikrocząsteczki dziedzin dołączyła kosmetyka, co w rezultacie zaowocowało stworzeniem sposobu utrzymywania higieny osobistej bez użycia chemii!

Dla współczesnego człowieka może się to wydawać niewiarygodne – czystość bez mydła? Jednak w urządzenia latające też nie wierzyliśmy. Należy wiedzieć, że im większa wartość rewolucjonizująca wynalazku, tym budzi większe zwątpienie. Taka jest natura innowacyjności.

Odwiecznym synonimem wody jest życie i witalność. Woda gasi pragnienie, chłodzi, oczyszcza i odżywia. Jednak obecnie jej nienaturalny stan w naszych domowych kranach sprawia, że jest uważana za jedną z głównych przyczyn uczuleń i alergii skórnych.

Intensywny rozwój przemysłu zanieczyszcza wody gruntowe, a paradoksalnie ich oczyszczenie wymaga zastosowania preparatów chemicznych. Tak… zanieczyszczona woda staje się chemiczna, która po zmieszaniu ze środkami myjącymi, wysusza skórę lepiej niż tydzień w słońcu Sahary.

A więc, jak się myć bez mydła i innych detergentów?

Wystarczy zastosować generator aktywnych mikro- i nanobąbelków powietrzno-wodnych. Japońscy naukowcy z Ube National College of Technology, Tsukuba University, Yamaguchi University i Yamaguchi pref. Industrial Technology do tej pory stworzyli 4 praktyczne systemy myjące wykorzystujące taki generator:

 1. Besty. Słuchawka prysznicowa, generator mikrobąbelków.
 2. BiWash. Słuchawka prysznicowa z funkcją ssania, generator mikrobąbelków.
 3. Sawayaka Bijin. Słuchawka prysznicowa z zewnętrznym generatorem mikro- i nanobąbelków.
 4. Yumetoji. Filtr, pompa i generator nanobąbelków sterowany elektronicznie.

Do powyższego dorobku dołożyli się również koreańscy naukowcy, którzy skonstruowali kule piorące Glosion umożliwiające pranie bez detergentów. Wszystkie urządzenia chronione są międzynarodowymi patentami. Pomimo tego rynek międzynarodowy został zalany chińskimi podróbkami.

Mikrobąbelki
Mikro- i nanobąbelki w akcji

Te genialne produkty przemieniają powietrze oraz zwykłą wodę z kranu w zbawienne mikrocząsteczki i nie ma w tym nic magicznego. Jest to proces wykorzystujący znane prawa fizyki, chemii i natury przeniesiony do codziennego życia człowieka. Mikrobąbelki powietrzno-wodne naturalnie powstają m.in. przy wodospadach.

Podczas kąpieli z wykorzystaniem wspomnianych systemów myjących powstaje mżawka i mgiełka wodna (podobnie jak przy wodospadzie), która nawilża skórę, korzystnie działa na stan równowagi wewnętrznej organizmu, oczyszcza go z toksyn poprzez zwiększone wydzielanie potu, reguluje ciepłotę ciała i wzmaga procesy samoodnowy ustroju.

Dlatego te japońskie generatory kąpieli mikrobąbelkowej stanowią niezbędny element domowego SPA o cechach profesjonalnych uzdrowisk.

Japońscy naukowcy dodatkowo w swoich wynalazkach znacznie skrócili czas kontaktu z wodą, który potrzebny jest do uzyskania efektywnej higieny, poprzez dodanie enzymów lipazy i proteazy do mikrobąbelkowej kąpieli. Jest to bardzo istotne szczególnie przy wspomaganiu leczenia atopowego zapalenia skóry.

Mikrobąbelki charakteryzują się specyficznymi właściwościami fizycznymi

Mikrobąbelki
Oczyszczanie porów przez mikro- i nanobąbelki

Występując naturalnie w przyrodzie oczyszczają środowisko, gdyż przyciągają do siebie zanieczyszczenia w powietrzu i wodzie. Niszczą szkodliwe drobnoustroje i produkują dobroczynne aniony wspomagające naturalne procesy regeneracyjne. Natomiast wykorzystane podczas kąpieli dodatkowo…

 • Naturalnie dezynfekują i deodoryzują bez użycia chemii chroniąc przed uczuleniami. Mikrocząsteczki to skuteczne leczenie skóry i profilaktyka podrażnień, stanów zapalnych, wągrów i zaskórników (» trądzik) oraz neutralizacja nieprzyjemnego zapachu poprzez niszczenie chorobotwórczych bakterii i innych drobnoustrojów bytujących na powierzchni skóry tj. Legionella i Aeruginosa
 • Dokładnie i delikatnie oczyszczają pory oraz zmywają wszelkiego rodzaju brud, w tym makijaż (tj. fluid, puder, róż, szminka i pozostałości po innych kosmetykach i preparatach), kurz, złuszczony martwy naskórek, nadmiar łoju i pot, a nawet wodoodporny marker.
 • Kompleksowo poprawiają kondycję skóry i włosów z jednoczesnym zachowaniem ochronnego płaszcza hydrolipidowego
 • Ograniczają pękanie naczynek
 • Optymalnie przygotowują skórę na przyjęcie środków leczniczych i pielęgnacyjnych. Wspomagają działanie maści i kosmetyków, ponieważ dobrze oczyszczona skóra znacznie lepiej przyswaja substancje odżywcze z preparatów do miejscowego stosowania.
 • Naturalnie pielęgnują i leczą skórę suchą, wrażliwą oraz z objawami atopowego zapalenia skóry (AZS), zmniejszają uczucie suchości. Mikrobąbelki intensywnie dotleniają skórę, która absorbuje wilgoć i tlen w nich zawartą, dzięki czemu jest ona naturalnie nawilżona, wygładzona i bardziej promienna.
 • Skutecznie leczą włosy suche, ograniczają powstawanie łupieżu i wypadanie włosów poprzez całkowite usunięcie pozostałości szamponu z porów skóry głowy, których zaleganie powoduje te problemy.
 • Masują dzięki czemu pobudzają krążenie krwi (hydromasaż)

Jak widać, efekt pracy japońskich i koreańskich naukowców to wyjątkowe właściwości mikrocząsteczek dla każdego na co dzień, co skutkuje…

Zdrowszym wyglądem i lepszym samopoczuciem. Czysta, zdrowa, sprężysta, jasna, swobodnie oddychająca i nawilżona skóra każdego dnia, chroniona od nadmiernego wysuszenia w naturalny sposób.

Oszczędnością czasu i pieniędzy. Mniejsze zużycie detergentów, wody i prądu np. pranie z kulami Glosion nie wymaga płukania, co skraca czas prania i oszczędza zużycie prądu oraz wody. Natomiast generowanie mikrobąbelków z powietrza i wody zmniejsza zużycie tego drugiego podczas kąpieli… plus mniej środków myjących.

Ochroną ekosystemu dla przyszłych pokoleń. Ograniczone zużycie detergentów to czystsze środowisko. Dodatkowo mikrobąbelki spływające po kąpieli do kanalizacji niszczą bakterie i dezaktywują szkodliwe substancje chemiczne.

Urządzenia wytwarzające mikrobąbelki i nanobąbelki cieszą się już dużą popularnością na rynku japońskim, amerykańskim oraz kanadyjskim. Producent gwarantuje, że każdy, kto chociaż raz miał okazję wypróbować Besty, BiWash, Sawayaka Bijin czy Yumetoji, już nigdy nie będzie chciał powrócić do wcześniej stosowanych sposobów utrzymywania higieny.

Według wielu ekspertów tego typu ekologiczna higiena to przyszły standard na całym świecie, gdyż korzyści z niej płynące są zbyt duże i oczywiste. Z dobrodziejstwa mikro- i nanobąbelków może, a nawet powinien korzystać każdy z nas. Jednak szczególnie zalecane są osobom z atopowym zapaleniem skóry oraz z uczuleniami i nadwrażliwością na środki chemiczne zawarte w mydłach i detergentach w formie płynów kąpielowych i szamponów.

Podstawowe wskazania do wykorzystania mikrobąbelków w codziennej higienie

SKÓRA – optymalna higiena skóry suchej i wrażliwej

Skóra sucha, nadmiernie wrażliwa, skłonna do uczuleń i z objawami atopowego zapalenia gwałtownie reaguje na kontakt z czynnikami szkodliwymi m.in. chemicznymi np. chlorem zawartym w domowej wodzie z kranu. Dodatkowo większość popularnych środków myjących wysusza skórę, dlatego po każdym umyciu staje się ona zaczerwieniona, szorstka, łuszcząca, często uporczywie swędzi i irytująco napina.

Kondycja takiej skóry, poza stosowaniem się do zaleceń dermatologa, zależy przede wszystkim od codziennej i odpowiedniej higieny, od tego co dodamy do bieżącej wody. Mikrobąbelki neutralizują zawarte w wodzie czynniki szkodliwe, masują, co poprawia skórne krążenie krwi. Umożliwiają bezpieczną i efektywną pielęgnację skóry suchej i wrażliwej z wykorzystaniem wyłącznie wody oraz powietrza, bez stosowania wysuszających preparatów myjących. Jest to obecnie najkorzystniejszy sposób pielęgnacji takiego typu skóry.

WŁOSY – zamiast wypadających, słabych i zniszczonych z łupieżem, zdrowe i lśniące

Włosy reagują tak samo jak skóra. Chemiczna woda i źle dobrany szampon mocno wysuszają strukturę włosów, stają się one kruche i łamliwe. Mikrobąbelki usuwają jedną z dwóch przyczyn, czyli wysuszające czynniki chemiczne zawarte w wodzie z kranu.

Poza tym dotleniają włosy bez wpływu na naturalny płaszcz ochronny oraz dokładnie oczyszczają pory skóry głowy, które zatkane powodują łupież i wypadanie włosów. Dlatego wykorzystanie mikrocząsteczek powietrzno-wodnych w pielęgnacji włosów znacznie poprawia ich stan oraz wygląd wizualny, a dodatkowo ładnie się układają.

DZIECI – naturalny sposób na skórę suchą i wrażliwą na uczulenia

W niemowlęcym stadium rozwoju skóra dziecka stanowi jeden z najważniejszych narządów zmysłu.
Delikatna, niedojrzała, łatwo przepuszczalna i dwukrotnie cieńsza od skóry dorosłego człowieka gwałtowniej reaguje na ból, dotyk, zmiany temperatury i szkodliwe czynniki środowiska zewnętrznego. Ale już wtedy spełnia czynności ochronne, dzielnie walczy z bakteriami, wirusami, grzybami, wchłania wilgoć, dba o wewnętrzne środowisko organizmu oraz uczestniczy w magazynowaniu i przemianie materii. W wieku 2-3 lat zaczyna przypominać swoją budową i funkcją skórę osoby dorosłej.

Podstawą zdrowia w każdym stadium rozwoju człowieka jest właściwa higiena. Naturalne mikrobąbelki w bezpieczny i delikatny sposób zapewniają czystość, prawidłowe nawilżenie i ukrwienie wrażliwej skóry dzieci i niemowląt. Bez stosowania mydeł i płynów kąpielowych zapewniają odpowiednią higienę dzieciom z atopowym zapaleniem skóry. Kąpiel z wykorzystaniem mikrocząsteczek nadmiernie nie wysusza i nie drażni delikatnego naskórka dziecka, nie osłabia ochronnego płaszcza lipidowego pokrywającego skórę.

OSOBY STARSZE – naturalna higiena skóry bez podrażnień

Brak odpowiedniej pielęgnacji suchej skóry u osób starszych powoduje, że staje się ona jeszcze bardziej sucha, podatna na odparzenia, uczulenia i większą utratę elastyczności. Czasami pęka, tworząc długo gojące się i bolesne rany.

Pielęgnacja mikrobąbelkami może ją jednak przed tym uchronić. Dzięki nim osoby w podeszłym wieku mogą poczuć się czyste i zadbane bez stosowania nasilających problem mydeł i innych detergentów myjących. Łagodny strumień mikrobąbelków nie naraża skóry na działanie czynników wysuszających i niszczących zawartych w bieżącej wodzie. Systemy myjące z mikrobąbelkami to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób z wrażliwą i suchą skórą.

ZWIERZĘTA DOMOWE – zdrowa skóra i lśniąca sierść

Bardzo często zdarza się, że po spacerze w deszczową pogodę jesteśmy zmuszeni do wykąpania naszego czworonoga. Okazuje się jednak, że zaciągnięcie pupila pod prysznic stanowi nie lada wyczyn.

Zwierzęta domowe np. psy w zasadzie lubią kontakt z naturą, nie boją się deszczu, uwielbiają pływanie w jeziorze, ale większość z nich panicznie unika zabiegów pielęgnacyjnych w domu. Ten strach przed domowymi kąpielami wynika z irytującego działania płynów kąpielowych w ich oczach i uszach. Dlatego nasze wysiłki pielęgnacyjne traktują jak zamach na ich psią wolność.

Sposobem na dokładne umycie zwierząt domowych bez zbędnego siłowania się z pupilem jest zastosowanie natrysku z mikrobąbelkami, które dokładnie zmywają brud oraz niszczą chorobotwórcze bakterie na skórze i sierści bez używania szamponów, mydeł czy innych środków dezynfekujących.

Dzięki temu taka kąpiel nie wywołuje negatywnych odczuć ze strony oczu i uszu, umożliwia częstszą pielęgnację pupila bez szkody dla skóry i sierści, a utrzymanie porządku w domu jest znacznie prostsze.

Reasumując…

…do tej pory (19 września 2011) w sprzedaży na polskim rynku jest dostępnych 5 oryginalnych produktów generujących mikrocząsteczki powietrzno-wodne, które umożliwiają utrzymywanie higieny osobistej lub pranie odzieży bez stosowania detergentów.

Jedynym dystrybutorem oryginalnych i opatentowanych japońskich wyrobów jest firma Aqua Uroda Marzenna Siek. Pani Marzenna zafascynowała się mikrobąbelkami i nanotechnologią wody w 2008r. na targach w Kantonie (chiński ośrodek kulturalno-naukowy) i po 2-letnich testach postanowiła podzielić się tą przełomową technologią z rodakami…

 1. Słuchawka prysznicowa Besty z wymiennym filtrem mineralnym lub vita-c
 2. Zasysająca słuchawka prysznicowa BiWash z wymiennym filtrem mineralnym lub vita-c
 3. Słuchawka prysznicowa z oddzielnym generatorem mikro- i nanobąbelków Sawayaka
 4. Sterowany elektronicznie system wannowy generujący nanobąbelki Yumetoji
 5. Kule piorące Glosion

Domowe SPA

Dzięki tym urządzeniom prawdziwe domowe SPA o wyjątkowych właściwościach terapeutycznych, ale także ekologicznych jest w zasięgu ręki każdego rozsądnego praktyka wellness na co dzień, bez kosztownych i rzadkich wyjazdów m.in. do górskich uzdrowisk leczniczych.

Innymi słowy, z zalety balneoterapii, hydroterapii i hydromasażu można korzystać codziennie w zaciszu własnego domu poprawiając ogólny stan zdrowia i jakość życia.

Dobroczynne działanie SPA można nasilić dodając do kąpieli olejek eteryczny, sól morską, miód, mleko lub inny dar natury, który wpływa korzystnie na stan organizmu np. aby uzyskać efekt:

Zamiast zwykłego światła warto zapalić świece zapachowe i włączyć relaksującą muzykę, oczywiście w zależności od indywidualnych upodobań.

Zaletą domowego SPA z japońskimi mikrobąbelkami jest fakt, że czas kąpieli i błogiego odprężenia znacznie się wydłuża, co wynika z niestosowania wysuszających środków myjących i odfiltrowywania chloru. Nadmierne wysuszenie skóry to najczęstszy argument skracający “optymalny” czas kąpieli do około 20 minut – z mikrobąbelkami można moczyć się dłużej 🙂

Kolejny atut to automatyczny peeling, który wykonują pękające mikropęcherzyki. Jest to następny zabieg i kosmetyk, który okazuje się zbędny w przypadku tego sposobu higieny.

Po kąpieli należy delikatnie “obstukać” ręcznikiem całe ciało – bez wycierania. Następnie można zaaplikować kolistymi ruchami od dołu w kierunku serca ulubiony balsam nawilżający lub odżywczy (najlepiej naprzemiennie). Dopiero po jego wchłonięciu można włożyć szlafrok lub wskoczyć do łóżka i oglądnąć nową komedię.

Sprawdź proponowane artykuły

 1. Ciekawy artykuł, ja już mam taką słuchawkę wprawdzie innej firmy ale chodzi o efekt:). Dla mnie jest to bardzo przyjemna kąpiel w “mgiełce wodospadu”. Pozdrawiam 🙂

 2. słuchawki innych firm to nieudolne podróbki i ledwie namiastka fenomenalnego efektu kąpieli mikrobąbelkowej 🙂 osobiście nabyłem biwash, która dodatkowo ssa, a po kąpieli czuje się jak nowonarodzony 🙂 szczerze polecam ale tylko urządzenia z firmy aquauroda z Gdynii, bo to jedyny oficjalny dystrybutor oryginałów w Polsce

 3. bardzo dobry artykuł tylko brak informacji dostępności na naszym rynku

 4. Mysle ze warto sprawdzic na wlasnej skowrze. Obserwujac Japonczykow, ich piekna skora to wyniki nie tylko zdrowej zywnosci ale i jej pielegnacji. Zreszta od dawna wiadomo ze wszelkie mydla i szampony z jednej strony oczyszczaja skore ale tez ja wysuszaja.

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.