Wiedzę o zdrowym żywieniu można zdobyć lub… kupić w formie gotowych, zbilansowanych i zdrowych diet dobieranych na podstawie indywidualnych preferencji. Według świadomych żywieniowo osób jest to wiedza i umiejętność równoważna z czytaniem lub pisaniem… a może jeszcze ważniejsza!

Zdrowa dieta to fundament przewlekłego zdrowia i lepszej jakości życia! To determinant optymalnego rozwoju jednostek i całych społeczności. Dlatego powinna być gwarantowana w konstytucji każdemu obywatelowi w każdym kraju jako najważniejszy element opieki zdrowotnej!

Porównanie dietetyków

Dwa sposoby na zdrową dietę. Samokształcenie lub dietetyk

Samodzielna nauka o zdrowym odżywianiu w erze informatycznej nie jest większym problemem, ale może być czasochłonna, szczególnie jeśli zależy nam na pogłębionej wiedzy kompleksowo opisującej każde zagadnienie żywieniowe. Dodatkowo pojawiają się rozterki związane z teoriami dietetycznymi, które wyraźnie wykluczają się. Kolejny ważny aspekt to stały monitoring najnowszych badań naukowych. Dlatego samokształcenie dietetyczne u osób dociekliwych może przynieść więcej pytań niż odpowiedzi 😉

Drugim, szybszym sposobem jest wykorzystanie wiedzy osób, dla których stałe kształcenie żywieniowe jest obowiązkowe z przyczyn zawodowych. Do wyboru mamy wizytę u dietetyka lub skorzystanie z oferty internetowego serwisu dietetycznego. Druga opcja jest lepiej zoptymalizowana i dlatego zazwyczaj jest tańsza.

Bez względu na to, którą drogę wybierzesz – czy dłuższą i wolniejszą, ale samodzielną, czy krótszą i szybszą, ale ze wsparciem – i tak dotrzesz do celu przy odrobinie determinacji

Przykładowa rozpiska diety na masę od dietetyka klinicznego + Plan treningu od trenera osobistego »

Porównanie serwisów dietetycznych » Vitalia.pl vs DietMap.pl

Poniżej zrobiłem porównanie największych polskich serwisów dietetycznych, czyli Vitalia.pl i DietMap.pl Przedstawicieli tych serwisów zachęcam do kontaktu, jeśli widzą jakiekolwiek błędy, braki i/lub nieaktualne informacje w zestawieniu. Na zielono zaznaczyłem parametry z wyraźną przewagą jednego serwisu nad drugim.

Dane na luty 2016. Aktualizacja lipiec 2018

e-Dietetyk » Logo Vitalia Logo DietMap
Firma prowadząca serwis Symetria W. Wrzaskała, D. Golenia sp. j., Poznań, ul. Wyspiańskiego 10/4 Diet and Wellness sp. z o.o., Warszawa, Aleja Solidarności 115/2
Data powstania (rok rejestracji domeny) 2005 2013
Społeczność 737.706 użytkowników bd.
Aplikacja Fitatu Licznik kalorii (android). Nie pozwala na pełną kontrolę konta i tym samym diety. DietMap – zdrowa dieta (android i iOS). Pełna kontrola konta i diety.
Normy i zalecenia Instytut Żywności i Żywienia bd.
Forum Tak Tak
Pamiętniki / blogi użytkowników Tak Tak
Kontakt ze specjalistą email, komunikator/czat, forum, telefon (dietetyk, psycholog odchudzania, trener) email, forum (dietetyk)
Baza produktów spożywczych 6651 produktów (3500 posiłków / przepisów) 2136 produktów
Diety w ofercie Smacznie dopasowana MAX, IGPro, NSD dla mężczyzn, IGPro dla mężczyzn Wygodna, Zbilansowana, Wegetariańska, Hashimoto, Bezglutenowa, Cukrzycowa, Białkowa, Kopenhaska, Dukana, Kapuściana, 1000 kcal, Dla Aktywnych, Odchudzająca, Tania
Kalkulatory kalorii, BMI, Lorenz, Broc, Waist-hip ratio, Przemiana materii, Spalone kalorie, Wysiłek biegowy kalorii, BMI, Lorenz, Broc, Waist-hip ratio
Dobór diety wg indywidualnych preferencji Waga początkowa, wiek, płeć, tryb życia, poziom aktywności fizycznej, wybrana szybkość chudnięcia, preferencje smakowe, czas przygotowania posiłków i stopień ich skomplikowania, wykluczenie nielubianych produktów Waga początkowa, wiek, płeć, tryb życia, poziom aktywności fizycznej, wybrana szybkość chudnięcia
Elastyczność diet Dopasowywanie potraw do własnych preferencji, w tym ich wymiana na inne z zachowaniem bilansu. Dostępne są: potrawy z najpopularniejszych sieci gastronomicznych i restauracji w Polsce, przepisy z produktami sezonowymi i znanych kucharzy jak Gordon Ramsay czy Michel Moran oraz produkty z dyskontów i sklepów osiedlowych. Dopasowywanie potraw do własnych preferencji, w tym ich wymiana na inne z zachowaniem bilansu.
Nowy jadłospis i lista zakupów Co 7 dni Na dowolną liczbę dni. Ograniczenie wykupionym abonamentem.
Lista zakupów Tak. Na telefon w połączeniu z aplikacją Listonic lub do wydruku. Tak
Bezpłatna analiza Liczba kilogramów do zrzucenia i wymagana do tego długość abonamentu diety Wymagana długość abonamentu diety
Gotowanie dla wielu osób Tak. Szybki przelicznik i automatyczne skalowanie listy zakupów bd.
Średni tygodniowy koszt diety 56zł wg Vitalia bd.
Pozostałe funkcje • Przeciwwskazania zdrowotne
• Jadłospis do wydruku
• Monitoring procesu i pomiary
• Wyszukiwarka potraw wg składników, na które jest ochota! Wyszukiwarka dodatków spożywczych E i dodatków do kosmetyków.
• Oszczędność i brak marnotrawstwa. Możliwość gotowania na 2 dni i wykorzystanie produktów w ciągu 2 tygodni.
• Historia diety. Prezentuje wszystkie modyfikacje w jadłospisie.
Cena 1 miesiąca diety (zależy od długości abonamentu) od 25zł do 89zł
» Sprawdź Vitalia.pl »
od 12,5zł do 29zł
» Sprawdź DietMap.pl »

Vitalia & DietMap. Podsumowanie

Oferta DietMap jest lepsza tylko pod dwoma względami, choć i ta przewaga jest dyskusyjna:

 • bardziej funkcjonalna aplikacja obsługująca konto i dietę – to rozwiązanie będzie częściej odpowiadać młodym osobom sprawnie obsługującym urządzenia mobilne
 • niższa cena abonamentu – dla jednych to zaleta, dla innych wada ograniczająca funkcjonalność serwisu, oczywiście okrojony pakiet może być dla niektórych osób wystarczający

Natomiast Vitalia to internetowy potentat dietetyczny z szeroką funkcjonalnością, dużą bazą produktów i ponad 13-letnim doświadczeniem. Zapewnia kompleksową opiekę dietetyczną, psychologiczną i treningową. Ich nie w pełni funkcjonalna aplikacja też nie jest problemem, gdyż konto i dietę można kontrolować bezpośrednio na stronie www przystosowanej do obsługi różnych urządzeń – obsługa poprzez aplikację wydaje się zbędna.

Reasumując, DietMap ma ofertę dla osób mniej wymagających, które chcą zaoszczędzić, a Vitalia odpowiada na zapotrzebowanie pełnej opieki żywieniowej w przystępnej cenie.

Sprawdź proponowane artykuły

 1. Byłam na diecie Vitalii, więc w tej kwestii mogę się tylko wypowiedzieć – działa. Zmieniłam odżywianie i zaczełam chudnąć, nauczyłam się inaczej podchodzić do jedzenia (odpowiednie godziny posiłków, odpowiedniej wielkości porcje). Jadłam raczej wszystko to, co lubię. Jak był kryzys, a niestety miałam to pomogłły dietetyczki i pani psycholog i udało mi się jakoś dokulać do tego celu.
  Oprócz tego, że jestem chudsza to czuje się zdrowiej i raczej nie ciągnie mnie do starych nawyków żywieniowych, chociaz przyznaje, że jem słodycze i czasem fast food, ale wszystko jest dla ludzi.

 2. Ja korzystałam z obu i do DietMap już nie wrócę. Jaką bym dietę nie wybrała ciągle kanapki :/ I w kółko te same potrawy. Przecież wszystkich propozycji nie będę zmieniała. A z Vitalii byłam zadowolona i żałuję, że dałam się skusić na niższą cenę.

  1. “Ja korzystałam z obu i do DietMap już nie wrócę. Jaką bym dietę nie wybrała ciągle kanapki :/ I w kółko te same potrawy. Przecież wszystkich propozycji nie będę zmieniała. A z Vitalii byłam zadowolona i żałuję, że dałam się skusić na niższą cenę.”
   CAŁKOWICIE SIĘ Z TYM ZGADZAM – DIETMAP TO ISTNY BÓL Z CIĄGŁYMI ZMIANAMI POTRAW I NIE TRAFIA DO MNIE UZASADNIENIE ADMIN. ŻE NIE NARZUCAJĄ WOLI JEDZENIA

 3. To porównanie wygląda trochę jak artykuł sponsorowany przez Vitalię. Byłam na obu dietach i nie mogę zgodzić sie z forsowaną opinia. W dietmap widać dużo bardziej merytoryczne, dietetyczne podejście. Po kontakcie z dietetykiem czułam, że naprawdę mam nad sobą opiekę fachowców. Rzeczywiście program wymaga trochę atencji na poziomie dostosowania jadłospisu, ale za to efekty stosowania diety są o wiele lepsze. Mówiąc wprost schudłam szybciej i więcej.

  1. Zapewniam, że artykuł nie jest sponsorowany – moja własna niezależna inwencja. Jednak jaka jest pewność, że powyższe komentarze pochodzą od autentycznych klientów, a nie od opłaconych troli lub pracowników porównanych serwisów? Niestety zerowa… co dotyczy także Twojej opinii, gdyż subiektywne odczucie fachowej obsługi to słaby argument w zestawieniu z wcześniejszymi konkretnymi zarzutami co do przedmiotowego jadłospisu jak nudne kanapki czy nieróżnicowane potrawy.

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.