Podczas zakupu jonizatora wody należy zwrócić szczególną uwagę na jego wydajność oraz stały koszt eksploatacji na przykład w postaci wymiany elementów zużywających się. Z drugiej strony warto wiedzieć, że posiadanie jonizatora wody eliminuje potrzebę kupowania wody butelkowanej (w plastik wzbudza kontrowersje zdrowotne), gdyż wówczas korzysta się ze zwykłej (a może niezwykłej) kranówki.

Jonizator wody w swojej naturze jest generatorem aktywnego wodoru, czyli wody alkalicznej (zasadowej, żywej), w której usunięcie jonów kwasowych zwiększa jej pH i uaktywnia wodór (silny przeciwutleniacz). Dlatego określanie jonizatorów wody generatorami aktywnego wodoru wydaje się zwykłym i nieistotnym zabiegiem marketingowym.

Gdzie kupić jonizator wody i potrzebne akcesoria?

Po pierwsze, warto wybrać jeden sklep i oszczędzić na kosztach przesyłki kilku przedmiotów. Po drugie, wybrać sklep z ugruntowaną opinią wśród świadomej społeczności. Poniżej kategorie związane z wodą zasadową sklepu online sprawdzonego polskiego dystrybutora + najważniejsze wskazówki konsumenckie.

Jonizatory wody » & Generatory aktywnego wodoru »

Szeroka rozpiętość cenowa pozwala sprawdzić działanie wody alkalicznej bez inwestowania tysięcy złotych, co jest niewątpliwym plusem. Jednak w wieloletnim użytkowaniu przez kilka osób zazwyczaj lepiej sprawdza się droższy sprzęt, szczególnie przepływowy.

Akcesoria »

W tym dziale warto zwrócić uwagę na ceny wkładek, membran, filtrów czy elektrod do poszczególnych jonizatorów, dzięki czemu będzie znany przybliżony koszt eksploatacji (+ zużyty prąd i woda). W praktycznym stosowaniu wody zasadowej pomocna będzie szklana butelka oraz miernik pH, który umożliwi weryfikacje działania jonizatora.

Co zamiast jonizatora wody?

Alternatywnym rozwiązaniem jest zaopatrywanie się w gotową wodę zasadową np. kaszubską wodę redox » lub inne dostępne na rynku. Jednak należy wiedzieć, że korzystne właściwości wody jonizowanej mają określoną trwałość, dlatego przygotowywanie takiej wody w domu na bieżąco wydaje się najrozsądniejsze. Do tego dochodzi podejrzenie o szkodliwość zdrowotną opakowań plastikowych.

Na koniec…

Wkrótce w tym miejscu pojawi się wygodne porównanie jonizatorów wraz z najważniejszymi parametrami, dzięki czemu będzie możliwa szybka identyfikacja urządzenia odpowiadającego na indywidualne potrzeby i możliwości finansowe. Chodzi m.in. o zlokalizowanie jonizatora z najkorzystniejszym stosunkiem jakości do ceny, gdyż nie są to urządzenia należące do najtańszych, a powinny być w każdym domu.

Sprawdź proponowane artykuły

  1. Interesuje mnie temat wody zywej, artykul troche niemrawy i niewnoszacy wiele na temat , kiedy zrobisz porownanie jonizatorow ? moze dostane odp na email ?

    1. Masz racje, ten artykuł musiałem opublikować ze względów technicznych i wymaga on rozszerzenia, które wkrótce się pojawi, ale nie wiem dokładnie kiedy

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.