Odrobaczanie jest zalecane przed oczyszczaniem wątroby, co ma zapobiec blokowaniu kamieni przez ewentualne pasożyty.

Rozgrzewanie organizmu w przypadku oczyszczania z pasożytów powinno trwać przynajmniej tydzień. Saunę lub ciepłą kąpiel należy wzbogacić środkiem przeciwpasożytniczym jak np. napar z anyżu lub olejek anyżowy.

Regularny charakter aktywności fizycznej, która powinna towarzyszyć każdemu oczyszczaniu pozostaje bez zmian. Przynajmniej 3x w tygodniu 30-minutowy spacer.

Szkodliwość wszelkich pasożytów wewnątrzustrojowych polega głównie na ich toksycznych wydalinach, dlatego obecność tych szkodników oznacza permanentne zatrucie organizmu, któremu trzeba przeciwdziałać!

Jak oczyścić organizm z pasożytów? Odrobaczanie

Sprawdź recenzję gotowego programu oczyszczania jelit i odrobaczania uznanej marki NaturalSwiss + Unikatowy kod rabatowy SyndykatZdrowia dla czytelników na wszystkie produkty!

Oczyszczanie z pasożytów. Odrobaczanie. Leczenie przeciwpasożytnicze. Jak oczyścić organizm z pasożytów?

Czosnek & Dynia

Czosnek to najprostsza i zarazem skuteczna terapia przeciwpasożytnicza. Polega ona na codziennym zjadaniu ząbka czosnku na noc przez tydzień. Najkorzystniejsze jest drobne posiekanie świeżego ząbka i zjadanie tej sieczki np. na kanapce z mięsem lub z samym masłem.

Uwaga! Podczas połykania ząbka czosnku w całości, co może wydawać się najwygodniejsze, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na jego wielkość. Zbyt duży może utknąć w przełyku i wizyta w szpitalu będzie niezbędna. Jestem tego żywym dowodem 😉

Dynia zwyczajna również wykazuje działanie przeciwpasożytnicze. Wystarczy włączyć jej pestki do diety. Szczegółowy opis właściwości pestek dyni, w tym skład i wskazówki konsumenckie »

Ziemia okrzemkowa

Diatomit oprócz odrobaczenia i oczyszczenia, dodatkowo zapewnia uzupełnienie poziomu krzemionki w organizmie. Stosowanie ziemi okrzemkowej w wersji spożywczej należy rozpocząć od 0,5 łyżeczki dziennie przez kilka dni osiągając maksymalną dawkę 1-2 łyżeczek dziennie. Porcje ziemi wystarczy wymieszać z wodą lub sokiem.

Zioła na pasożyty

Przykładowa kompozycja: kora dębu, kora kruszyny, piołun, wrotycz wymieszać w równych proporcjach. Wieczorem zalać łyżeczkę mieszanki 0,5l wrzątku. Rano przecedzić i wypić na czczo 250ml (minimum 125ml). Resztę naparu trzymać w lodówce i wypić następnego poranka.

Zioła na pasożyty pić przez 6 dni poprzedzających oczyszczanie wątroby. Między powtarzanymi kuracjami odtruwającymi wystarczy pić napar 1x w tygodniu – bez 6-dniowego cyklu. Jeżeli brakuje jakiegokolwiek składnika, mieszankę można przygotować z dostępnych.

Kuracja przeciwpasożytnicza wg dr Clark

Terapia wg Siemionowej jest stosunkowo skomplikowana i wymagająca, nie wspominając o braku szerokiego dostępu do niektórych potrzebnych produktów. Lewatywa jest zalecana 2x dziennie dodatkowo minilewatywa czosnkowa oraz ziołowa irygacja pochwy lub namaczanie członka 🙂 Jej filarem jest nalewka z orzecha, goździki oraz piołun w proszku.

Identyczna kompozycja stanowi podstawę kuracji przeciwpasożytniczej autorstwa dr Hulda Regehr Clark, która jest znacznie mniej angażująca. Trwa 20 dni.

– Nalewka z orzecha czarnego na czczo (przed śniadaniem wg Siemionowej). Nalewka z niedojrzałej skórki orzecha czarnego jest najlepsza. Zamiennikiem może być nalewka z orzecha włoskiego.

Orzechowce wydzielają organiczny związek chemiczny o nazwie juglon, który jest jednym z najsilniejszych związków antyseptycznych znanych w przyrodzie.

Po wlaniu nalewki do wody trzeba odczekać 15 minut. Przez kolejny kwadrans powoli pić przygotowany roztwór i niczym nie popijać. Nie wolno mieszać nalewki z gorącą wodą, która niszczy jej właściwości przeciwpasożytnicze. Nalewkę można przygotować samodzielnie wg przepisu znalezionego w sieci lub kupić gotową.

 • Dzień 1: 1 kropla na 100ml wody
 • Dzień 2: 2 krople na 125ml wody (pół szklanki)
 • Dzień 3, 4 i 5: odpowiednio 3, 4, 5 kropli na pół szklanki wody
 • Dzień 6: 2 łyżeczki na szklankę wody
 • Dzień 7 do 11: 2 łyżeczki na szklankę wody 2x dziennie
 • Dzień 12 do 19: przerwa
 • Ostatni 20 dzień: 2 łyżeczki na szklankę wody 2x dziennie

– Piołun w proszku przed jedzeniem (kolacja)

 • 1: szczypta z wodą
 • 2: 1/4 łyżeczki
 • 3: 1/3 łyżeczki
 • 4: 1/2 łyżeczki
 • 5: 3/4 łyżeczki
 • 6-8: 1 łyżeczka
 • 9-11: 1/4 łyżki
 • 12-13: 1/3 łyżki
 • 14-20: 1/2 łyżki (można podzielić na 3 części)

Goździki w proszku przed jedzeniem 3x dziennie (śniadanie, obiad, kolacja)

 • 1: po 1/5 łyżeczki
 • 2: po 1/4 łyżeczki
 • 3-10: po 1/3 łyżeczki
 • 11-19: przerwa
 • 20: po 1/3 łyżeczki

Piołun i goździk w formie proszku są niezbędne, ponieważ tylko w takiej postaci przechodzą przez cały układ pokarmowy, łącznie z jelitem grubym. Zarówno piołun jak i goździki najkorzystniej jest samodzielnie mielić na bieżąco.

Jeśli gorzki smak tych ziół jest problemem można wykorzystać puste kapsułki żelatynowe lub skórkę pieczywa jako nośnik omijający kubki smakowe.

Po zakończeniu kuracji w ramach profilaktyki zalecane jest stosowanie 1x w tygodniu: 2 łyżeczki nalewki z orzecha czarnego na 50ml wody, 1/2 łyżki piołunu i 1 łyżeczka goździka.

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup gotowego specyfiku, czyli ekstraktu z orzecha czarnego wzmocnionego piołunem i goździkami o nazwie Black Walnut.

Ważne! Po kuracji antypasożytniczej należy włączyć do diety produkty antygrzybiczne (np. Stewie i Spiruline) dla równowagi mikrobiologicznej, ponieważ przesadna walka z pasożytami może wywołać rozrost grzybów.

Przeciwpasożytnicze wskazówki dietetyczne. Dieta na pasożyty

 • dieta rozdzielna jest najbardziej optymalna
 • dużo warzyw, owoców, kasz, czosnku, kiszonych ogórków i kiszonej kapusty (właściwości przeciwpasożytnicze)
 • codziennie szklanka świeżego soku przeciwrzęsistkowego (żurawina, jagody, maliny, figi, cytryny, granat)
 • jak najczęściej pić ciepłą wodę z cytryną
 • unikać produktów mlecznych, mięsnych, mącznych, jaj, ryb i cukrów (wyjątkiem są naturalne: stewia i miód)
 • zakaz alkoholu, papierosów, narkotyków

Pasożytniczy seans filmowy? W Internecie można znaleźć kilka serii filmów dokumentalnych na temat szkodliwości przerośniętej populacji pasożytów w ludzkim organizmie. Dokumenty warte uwagi to Pasożyty wewnątrz nas » (produkcja rosyjska) oraz Obcy wewnątrz nas » (produkcja kanału Discovery).

Sprawdź proponowane artykuły

 1. niestety, o ile w latach 70-tych i 80-tych odrobaczanie było dominującą doktryną w Polsce, o tyle obecnie bardzo trudno przekonać lekarza o wypisanie leku przeciwpasożytniczego. Dla porównania, tak jak w naszym kraju zmusza się ludzi do szczepień ochronnych, tak w innych krajach dziecko, przynajmniej dwa razy w roku jest odrobaczane, i jest to normalna, zalecana procedura.

  Procedurze odrobaczania powinno poddawać się nie tylko najmłodszych, ale także ludzi dorosłych, szczególnie właścicieli psów i kotów, gdyż nasze ukochane czworonogi, a zwłaszcza młode szczeniaki są niezmiernie ważnym ogniwem w łańcuchu epidemiologicznym giardiazy (lambliozy) u ludzi. Ponad to, od zwierząt możemy zarazić się także jajami glisty psiej lub kociej, które to mogą spowodować wiele zmian chorobowych w ludzkim organizmie. Warto zatem sięgnąć raz na pół roku po, którąś ze sprawdzonych,naturalnych metod i zwalczyć robaki, którymi jesteśmy zakażeni.

  1. to fakt, nasz system ochrony zdrowia czasami skręca w dziwne strony… ciężko zrozumieć rezygnację z odrobaczania dzieci, chodź możliwe, że istnieją zasadne powody takiego stanu rzeczy…

 2. Taa, trzeba ludzi leczyc, a nie wyleczyc. Przykre to jest, ale komercja w tą branże wkorczyła dosyc mocno.

  U nas w miescinie nieduzym 12 aptek, na kazdym kroku. Każda dobrze sie trzyma.

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.