Stajesz przed lustrem i znów nie wiesz jak masz ukryć swoje zakola… Próbujesz je jakoś zamaskować, zmieniasz fryzurę, ale wyglądasz jeszcze gorzej. Zimą chętnie chodzisz w czapce a i latem w upały jej nie zdejmujesz…

Chyba o łysieniu wiesz już wszystko, ale cóż z tego jak i tak dalej nie wiesz co masz z tym zrobić… Stosowałeś już wiele preparatów jednak na próżno… Dalej wypadają Ci włosy… Może już czas z tym skończyć?

Łysienie telogenowe

Czy wiesz, że łysienie telogenowe jest to najczęstsza postać utraty włosów. Występuje najczęściej po 30 i 40 roku życia. Może jednak pojawić się u każdego i w każdym wieku. Z danych statystycznych wynika, że ponad 50% mężczyzn, przekraczających pięćdziesiątkę, jest dotkniętych łysieniem telogenowym. Jednak pomimo wielu badań przyczyna łysienia pozostaje w zasadzie nadal nieznana. Dlatego też tak ważne jest stosowanie skutecznych preparatów na odrost włosów.

Zapewne wiesz, że wypadanie włosów typu męskiego jest częstsze u mężczyzn, ale czy wiesz, że u rasy białej dochodzi do 100%, a u kobiet również się zdarza. U mężczyzn łysienie obejmuje kąty skroniowo-czołowe i szczyt głowy, zaś u kobiet zajmuje większą powierzchnię owłosionej skóry głowy. Niestety jak dotąd do końca nie poznano od jakich czynników genetycznych i hormonalnych zależy nasilenie i szybkość wypadania włosów.

Łysienie plackowate

Czy wiesz także, że łysienie plackowate czyli Alopecia Areata najczęściej rozwija się u nastolatków i młodych ludzi dorosłych. Jest to zmora wielu nastolatków!!!

W badaniach na 506 przypadkach choroby leczonych w szpitalu 214 było w wieku poniżej 15 lat, natomiast 214 chorych w wieku 15-35 lat. Badania dowiodły, że łysienie plackowate najczęściej występuje po dwudziestym roku życia. Aczkolwiek schorzenie to może także rozwinąć się u dzieci i ludzi starszych. Uwaga!!! Kobiety częściej dotknięte są łysieniem plackowatym niż mężczyźni. Ten rodzaj łysienia polega na tym, że ciało atakuje własne mieszki włosowe. Miejsca wypadania włosów są skupione, tworząc łyse „placki”, a takich placków może być na głowie kilka.

Reasumując można stwierdzić, iż tak na prawdę to nie wiadomo czemu łysiejesz? Czemu cierpisz z powodu łysienia plackowatego? Dlaczego musisz chodzić w czapce z powodu łysienia telogenowego? Jest wiele teorii na ten temat. Lekarz Ci mówi, że może to ze stresu, może masz predyspozycje genetyczne, może mają na to wpływ przemiany hormonalne, a może zmiany pór roku i może ten lek Ci pomoże a może tamten… I tak naprawdę nic Ci nie pomaga… Jesteś załamany…

Wczesna reakcja!

Musisz wiedzieć, że istotnym czynnikiem powodzenia leczenia, czyli zarówno zahamowania tego szybko postępującego procesu jak i odrostu włosów, jest wczesna reakcja na ich wypadanie. Terapia przeciwdziałająca łysieniu powinna być zastosowana jak najwcześniej, czyli od razu po zauważeniu pierwszych objawów wypadania włosów. Im wcześniej rozpocznie się leczenie łysienia, tym uzyskuje się lepsze efekty terapeutyczne. Można całkowicie powstrzymać proces łysienia, jak również stymulować odrost włosów.

Właściwa higiena to jak najmniej chemii!

Jedną z potwierdzonych przyczyn wypadania włosów jest ich niewystarczające wypłukanie z pozostałości środków myjących, które oblepiając pory i nasady źle wpływają na ogólną kondycję skóry głowy i włosów. Dlatego jednym z elementów skutecznego leczenia wypadania włosów jest ich mycie w naturalnych mikro- i nanobąbelkach bez użycia detergentów! Więcej w artykule » Domowe SPA, hydromasaż i naturalna higiena bez chemii. Przełom kosmetyczny!

Odżywienie i stymulacja wzrostu włosów preparatami naturalnymi

Drugim elementem jest stymulacja porostu włosów naturalnym preparatem np. Hair Loss Cream (HLC).

Składniki Hair Loss Cream

  • Butea monosperma (Palasha)
  • Butea parviflora (Palashabheda)

Już w starożytności rośliny te były uważane za lecznicze, wręcz święte. Znajdują się w nich dobroczynne flawonoidy.

Flawonoidy to biologicznie aktywne substancje odżywcze. Działają one uszczelniająco na naczynia krwionośne poprzez hamowanie aktywności enzymów proteolitycznych, co w konsekwencji prowadzi do wzmocnienia tkanki łącznej w śródbłonku naczyń, zwiększenia ich elastyczności i uszczelnienia ścianek.

Takie działanie jest przyczyną obserwowanego efektu przeciwwysiękowego i przeciwobrzękowego. Udowodniono również, że flawonoidy mają działanie zapobiegające wypadaniu włosów oraz korzystny wpływ na ich wzrost. Poza tym zapobiegają nawrotowi choroby po odstawieniu leków.

Stosując Hair Loss Cream musisz uzbroić się w cierpliwość. Ponieważ na efekty terapii należy poczekać od 2 do 4 miesięcy. Ale przecież jest to nic w porównaniu do otrzymanego efektu – wreszcie odrosną Ci włosy, wreszcie pozbędziesz się zakoli, wreszcie znikną łyse placki na Twojej głowie. Maksymalny efekt leczenia można zaobserwować w ciągu 12-24 miesięcy.

Jeżeli ktoś Ci mówi (zachwalając swój specyfik na odrost włosów), że po tygodniu odrosną Ci włosy to wprowadza Cię w błąd, ponieważ długi czas oczekiwania na efekty wynika z faktu, iż fazy cyklu wzrostu włosa są długie. A mianowicie włos rośnie ok. 1,5 cm na miesiąc na zdrowej skórze głowy. W celu odzyskania utraconych włosów potrzeba kilka cyklów wzrostu włosa. Tak więc im wcześniej rozpocznie się leczenie HLC tym szybsze efekty można uzyskać.

Relaksacja i dieta na łysienie

Aby zwiększyć efekty terapeutyczne leczenia należy równolegle stosować kuracje antystresową, czyli techniki relaksacyjne i zioła uspokajające.

Dodatkowo warto włączyć do diety olej lniany. Jest to szczególnie ważne dla mężczyzn, u których składniki oleju lnianego hamują przekształcanie testosteronu do dihydrotestosteronu wywołującego łysienie.

Suplement diety na łysienie ze złożonym składem to także ważny element dietoterapii wypadania włosów. Warto zwrócić uwagę na preparat typu Premium Hair Formula » autorstwa nowej polskiej marki CHEERS »

Tematy pokrewne
Łupież »
Łuszczyca »
Włosy przetłuszczone »
Włosy suche »
Wrastające włoski »

Sprawdź proponowane artykuły

Jeden komentarz
Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.