Rynek suplementów diety jest wyjątkowo konkurencyjny, co świadczy o stosunkowo wysokiej zyskowności tego typu biznesów. Jednak niechlubnym towarzystwem produkcji suplementów jest silna kontrowersja dosadnie przedstawiona w filmie Patryka Vegi pod tytułem Botoks, w którym pracownicy firm farmaceutycznych z połamanymi kręgosłupami sprzedają zamiast kapsułkowanych substancji aktywnych… cukier.

W takiej rzeczywistości zyskanie zainteresowania, a szczególnie zaufania klientów jest determinantem sukcesu marki i tym samym powinno być działaniem priorytetowym opartym o pełną transparentność i rzetelność. Dzięki sieci Internet świadomość prozdrowotna konsumentów stale rośnie i to oni dyktują warunki według których oświeceni, świadomi producenci powinni permanentnie podnosić standardy produkcji i jakość swoich wyrobów.

CHEERS Suplementy diety PREMIUM

Wygląda na to, że nowa polska marka suplementów diety CHEERS zrozumiała tą sekretną tajemnicę. Opierając się na oficjalnych informacjach ze strony cheers.com.pl » można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z suplementami idealnymi na obecny stan wiedzy – jeśli udostępnione dane są autentyczne to na pewno jesteśmy coraz bliżej.

Autorami projektu są pasjonaci zdrowego stylu życia i zbilansowanego żywienia (szkoda, że brak konkretnych nazwisk), którzy dostrzegli deficyt rynkowy szukając suplementów dla własnych potrzeb. Wówczas ambitnie postanowili stworzyć serie najważniejszych suplementów dla zdrowia człowieka według najwyższych standardów produkcji i jakże zasadnej, choć niepopularnej reguły…

Nie jesteś tym co zjesz, a tym co wchłoniesz!

Clean Label (pol. czysta etykieta)

Suplementy CHEERS nie zawierają jakichkolwiek kontrowersyjnych substancji uważanych przez świadomych użytkowników za niezdrowe lub niezgodne z ich schematem żywieniowym (z małym wyjątkiem, w jednym z produktów została użyta odzwierzęca żelatyna). W ogólnym rozumieniu zasad Clean Label dotyczą one m.in. sztucznych barwników, konserwantów, wypełniaczy, utwardzaczy, aromatów, wzmacniaczy smaku, składników genetycznie zmodyfikowanych, cukrów, glutenu, uwodornionych kwasów tłuszczowych, substancji odzwierzęcych, glazurujących i przeciwzbrylających.

GMP – Good Manufacturing Practice (pol. dobra praktyka produkcyjna)

Fundamentalny standard w produkcji przemysłowej szczególnie wykorzystywany w branży farmaceutycznej, spożywczej i kosmetycznej, którego celem nadrzędnym jest jak najwyższy poziom bezpieczeństwa produktów konsumenckich. Zasady GMP określają pełną kontrolę nad pochodzeniem i jakością surowców, ich wysoką jakość i czystość.

GHP – Good Hygienic Practice (pol. dobra praktyka higieniczna)

Określa niezbędne działania oraz spełnione warunki kontrolowane na każdym etapie produkcji i obrotu w celu zapewnienia bezpiecznej żywności zgodnie z polskim prawodawstwem.

GMP i GHP to podstawa do wdrożenia HACCP – bez opracowanych w zakładzie produkcyjnym instrukcji GMP/GHP nie można zainicjować wdrażania HACCP

HACCP – Hazard Analysis and Critical Control Points (pol. analiza zagrożeń i krytyczne punkty kontroli)

Procedura zapewniająca bezpieczną żywność poprzez identyfikację i ocenę skali zagrożeń z punktu widzenia wymagań zdrowotnych żywności oraz ryzyka wystąpienia zagrożeń w trakcie przebiegu całego procesu produkcyjnego i dalszego obrotu produktami spożywczymi. Typowe niebezpieczeństwa to zagrożenia biologiczne, chemiczne, fizyczne, sanitarne i epidemiologiczne – wystąpienie któregokolwiek może mieć negatywny wpływ na jakość zdrowotną wyrobu końcowego. Z tego powodu suplementy CHEERS są poddawane szczegółowym badaniom mikrobiologicznym, a ścisła kontrola jakości odbywa się na każdym etapie produkcji.

GMP, GHP i HACCP to standardy zgodne z normami Unii Europejskiej.

Pozostałe cechy suplementów diety CHEERS i samego producenta

  • kapsułka VCAPS PLUS to standard farmaceutyczny, bez zwierzęcej żelatyny i zbędnych dodatków, zapewnia lepsze, bo stopniowe uwalnianie substancji aktywnych
  • standaryzowane ekstrakty roślinne – dobroczynne składniki roślin w tej samej dawce w każdej kapsułce
  • nowoczesne wersje witamin opatentowane przez czołowe, światowe laboratoria zainspirowane siłą natury
  • wysokie dawki składników aktywnych pochodzące z nieskazitelnych surowców
  • aktualne badania mikrobiologiczne na obecność śladowych substancji szkodliwych
  • Certyfikatu Zarządzania Jakością ISO 9001 świadczy o wysokim standardzie zarządzania firmą
  • produkcja suplementów odbywa się w Polsce – patriotyczne wsparcie gospodarki własnego kraju(!)

Czy to wszystko wystarczy do miana suplementów z najwyżej półki typu PREMIUM?

Według mnie tak, ale powyższe generalizowanie cech suplementów CHEERS nie dotyczy ich wszystkich, czego przykładem jest żelatynowa kapsułka, w którą spakowano suplement Omega 3.

Jedyny problem jaki mam to oznaczenie Clean Label, które według mnie powinno być jedynym słusznym standardem, bo w innym przypadku cała reszta jest czym… brudną etykietą (ang. dirty label)? Tanim syfem dla mas? Podejrzewam, że nikt normalny nie chciałby tego stosować. Innymi słowy, Clean Label powinno być synonimem normalnego produktu, a nie typu premium, ale na razie taką mamy… rzeczywistość.

Natomiast status zgłoszeń suplementów CHEERS do Głównego Inspektoratu Sanitarnego jest zdefiniowany jako postępowanie w toku, czyli trwające i niezakończone (stan na 7 kwietnia 2018). W przypadku nowych produktów jest to status w pełni akceptowalny.

Subiektywny test suplementów diety CHEERS, recenzje z rabatem i… ciekawostka

Trudno jest pisać o czymś, czego się nie zna. Wychodząc z tego oczywistego założenia zaproponowałem osobie, która się ze mną skontaktowała w sprawie recenzji suplementów CHEERS, że w pierwszej kolejności muszę je otrzymać i sprawdzić w realnym teście na człowieku. Jednak jak wiadomo, suplementacja stosowana przez zdrowych ludzi nie zawsze jest jakkolwiek odczuwalna, a wówczas opinia może być nierzetelna zaburzając wynik testu.

Tak się złożyło, że akurat u bliskiej mi osoby zdiagnozowano raka prostaty bez przerzutów z zatrzymaniem mikcji, co rozwiązało brak pacjenta testowego. Aby zniwelować niepożądane skutki uboczne towarzyszące standardowemu leczeniu onkologicznemu pacjent włączył stosowanie suplementów CHEERS według przemyślanego schematu, który nie groził przedawkowaniem poprzez zdublowane substancje aktywne w różnych produktach. Na chwilę obecną pacjent odzyskał kontrolę nad pęcherzem (zmniejszony rozrost gruczołu krokowego i tym samym brak blokady moczu), co najpewniej jest efektem terapii onkologicznej, ale jednocześnie pacjent raportuje, że czuje się stosunkowo dobrze, czyli skutki uboczne zostały skutecznie zminimalizowane. Oczywiście są to wnioski mocno subiektywne, a efekty niekoniecznie muszą być związane z suplementacją, jednak jej cel został osiągnięty, a to zawsze wystarczy.

Aktualizacja sierpień 2018: PSA z ponad 200 spadło do 0,18! Suplementacja wszystkimi suplementami CHEERS oprócz Hair Formula i Potasu z dodatkiem wysokiej podaży witaminy C (liposomalna, zwykły proszek kwasu askorbinowego, sok z cytryny jako codzienny napój), produktów pszczelich (różne rodzaje miodu, pyłek i propolis) i soku z rokitnika.

Na koniec raczej nic nie znacząca ciekawostka – pierwotnym profilem działalności firmy Ewmar-Ness sp. z o.o. właściciela marki CHEERS jest… dystrybucja komponentów metalowych, mechanicznych i chemicznych dla przemysłu. Dlatego wejście w zupełnie nową branże może być dwuznaczne dla potencjalnych klientów:

  • optymiści zauważą wolny kapitał inwestycyjny wygenerowany przez dotychczasową działalność spółki i szlachetny wybór nowego, ale delikatnego rynku z najważniejszą wartością dodaną dla każdego biznesu, czyli ochroną ludzkiego zdrowia, natomiast…
  • nieświadomi sceptycy mogą dostrzec brak jakiegokolwiek doświadczenia i wiedzy eksperckiej z branży żywieniowej (zerowa zgodność nowego profilu działalności ze starym), jednak należy pamiętać, że z odpowiednim nakładem finansowym można zawsze skorzystać z wiedzy doświadczonych ekspertów i stworzyć udany projekt

Recenzje suplementów diety marki CHEERS z silnym naciskiem na analizę składu

Rabat dla czytelników!

Poniższy screen prezentuje sposób uzyskania 15%-owej zniżki w sklepie CHEERS z wykorzystaniem kodu rabatowego SyndykatZdrowia dla czytelników LeczeniePRO.pl ↓ Po prostu w polu KUPON wpisz/skopiuj/wklej… syndykatzdrowia
CHEERS kod zniżkowy rabatowy SYNDYKATZDROWIA
Jeśli jesteś zdecydowana/y na zakup suplementów CHEERS, napisz do mnie a nie pożałujesz #Niespodzianka_dla_wytrwałych_i_spostrzegawczych_czytelników 😉

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.