Popularny w dietetyce sportowej suplement diety ZMA proponowany przez firmę CHEERS jako ZMB6 cechuje pakiet jednych z najlepiej przyswajalnych form magnezu, cynku i witaminy B6 w świetle obecnego stanu wiedzy. To synergiczne trio szczególnie korzystnie oddziałuje na układ odpornościowy, nerwowy i mięśniowy, co ogólnie rzecz ujmując objawia się poprawionym stanem psychofizycznym.

Suplement diety ZMB6 marki CHEERS

ZMB6 CHEERS

ZMB6 CHEERS. Recenzja i analiza składu

Cytrynian cynku, sole magnezowe kwasu cytrynowego i chlorowodorek pirydoksyny zawarte w ZMB6 CHEERS to związki, które w badaniach wykazały wysoką bioprzyswajalność w ludzkim organizmie. Do tego dzięki zastosowaniu stosunkowo sporych dawek dziennych rzędu 85-100% rekomendowanej wartości spożycia można oczekiwać odczuwalnych efektów terapeutycznych prawdopodobnie w każdym przypadku.

Cytrynian cynku to druga po chelacie aminokwasowy najlepiej przyswajalna organiczna postać cynku. Cytrynian wyróżnia wysokie stężenie cynku na tle innych form: 34% przy 22% siarczanu cynku i 13% glukonianu cynku. Jedne z badań wykazały średnią wchłanialność cynku z cytrynianu na poziomie 61,3%, z glukonianu 60,9 %, z tlenku cynku 49,9 % lub 0% w przypadku osób z niedoborem kwasu solnego u których tlenek jako związek nierozpuszczalny w wodzie po prostu nie rozpuszcza się. Zielona herbata i ekstrakt z niej poprawiają absorpcję tego minerału.

Sole magnezowe kwasu cytrynowego (cytrynian magnezu) to kolejna organiczna wersja wykorzystanego składnika aktywnego o wysokiej wchłanialności. Wynika ona z parametru rozpuszczalności w wodzie (20-25° C w g/dm3), która według wyników badań prezentuje się następująco: chlorek magnezu 560, cytrynian magnezu 200, mleczan magnezu 33, węglan magnezu 1,8 i tlenek magnezu 0,01 przy czym najlepszy chlorek to nieorganiczna forma magnezu, a z takimi ludzki organizm radzi sobie gorzej. Wyższość chelatowych wersji magnezu nad cytrynianem nie została do tej pory potwierdzona w żadnych badaniach. Substancje ograniczające wchłanianie magnezu to żelazo, wapń i fosforany (najczęściej jako dodatki np. konserwujące w żywności przetworzonej).

Chlorowodorek pirydoksyny to obecnie standardowe i najpopularniejsze źródło witaminy B6 na rynku suplementów. Pirydoksyna działa synergicznie w stosunku do magnezu – ułatwia jego wchłanianie z przewodu pokarmowego. Głównie stąd jej obecność w omawianej mieszance.

Jedna kapsułka ZMB6 o masie 865 mg zawiera:

  • 106,7 mg magnezu
  • 3,33 mg cynku
  • 0,47 mg witaminy B6
  • ∑∼ 110,5 mg

Zgodnie z zasadami Clean Label wykorzystano wyłącznie neutralne substancje niezbędne, czyli kapsułkę celulozową i mąkę ryżową jako wypełniacz i konserwant.

Suplement diety ZMB6 marki CHEERS istnieje w rejestrze produktów Departamentu Żywności Prozdrowotnej Głównego Inspektoratu Sanitarnego »

Ulotka informacyjna dołączona do ZMB6 CHEERS

ZMB6 CHEERS ulotka

Wyniki badań mikrobiologicznych próbki suplementu ZMB6 CHEERS

ZMB6 CHEERS badania

Podsumowując…

ZMB6 autorstwa firmy CHEERS to prawdopodobnie najczystszy suplement diety typu ZMA na rynku. Według mojego krótkiego researchu żaden konkurencyjny produkt nie zawiera nawet zbliżonego składu – zawsze jakiś kompromis lub tańsza, gorsza alternatywa składnikowa. Jeśli mylę się, śmiało popraw mnie w komentarzu. Wydaje się, że ta wysoce aktywna biologicznie mieszanka powinna być wzorem dla innych producentów.

Zamów ZMB6 CHEERS z 15%-owym rabatem »

Kod zniżkowy SyndykatZdrowia

Lub sprawdź pozostałe suplementy diety typu PREMIUM z linii CHEERS…

Witamina C » Witamina D3+K2 » Witamina B Complex »
Omega 3 » Witaminy & Minerały » Hair Formula »

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.