Podczas zakupu jonizatora wody należy zwrócić szczególną uwagę na jego wydajność oraz stały koszt eksploatacji na przykład w postaci wymiany elementów zużywających się. Z drugiej strony warto wiedzieć, że posiadanie jonizatora wody eliminuje potrzebę kupowania wody butelkowanej (w plastik wzbudza kontrowersje zdrowotne), gdyż wówczas korzysta się ze zwykłej (a może niezwykłej) kranówki.

Woda i jonizator

Jonizator wody w swojej naturze jest generatorem aktywnego wodoru, czyli wody alkalicznej (zasadowej, żywej), w której usunięcie jonów kwasowych zwiększa jej pH i uaktywnia wodór (silny przeciwutleniacz). Dlatego określanie jonizatorów wody generatorami aktywnego wodoru wydaje się zwykłym i nieistotnym zabiegiem marketingowym.

Gdzie kupić jonizator wody i potrzebne akcesoria?

Po pierwsze, warto wybrać jeden sklep i oszczędzić na kosztach przesyłki kilku przedmiotów. Po drugie, wybrać sklep z ugruntowaną opinią wśród świadomej społeczności. Poniżej kategorie związane z wodą zasadową sklepu online sprawdzonego polskiego dystrybutora + najważniejsze wskazówki konsumenckie.

Jonizatory wody » & Generatory aktywnego wodoru »

Szeroka rozpiętość cenowa pozwala sprawdzić działanie wody alkalicznej bez inwestowania tysięcy złotych, co jest niewątpliwym plusem. Jednak w wieloletnim użytkowaniu przez kilka osób zazwyczaj lepiej sprawdza się droższy sprzęt, szczególnie przepływowy.

Akcesoria »

W tym dziale warto zwrócić uwagę na ceny wkładek, membran, filtrów czy elektrod do poszczególnych jonizatorów, dzięki czemu będzie znany przybliżony koszt eksploatacji (+ zużyty prąd i woda). W praktycznym stosowaniu wody zasadowej pomocna będzie szklana butelka oraz miernik pH, który umożliwi weryfikacje działania jonizatora.

Co zamiast jonizatora wody?

Alternatywnym rozwiązaniem jest zaopatrywanie się w gotową wodę zasadową np. kaszubską wodę redox » Jednak należy wiedzieć, że korzystne właściwości wody jonizowanej mają określoną trwałość, dlatego przygotowywanie takiej wody w domu na bieżąco wydaje się najrozsądniejsze.

Na koniec…

Wkrótce w tym miejscu pojawi się wygodne porównanie jonizatorów wraz z najważniejszymi parametrami, dzięki czemu będzie możliwa szybka identyfikacja urządzenia odpowiadającego na indywidualne potrzeby i możliwości finansowe. Chodzi m.in. o zlokalizowanie jonizatora z najkorzystniejszym stosunkiem jakości do ceny, gdyż nie są to urządzenia należące do najtańszych, a powinny być w każdym domu.

Podziel się z innymi dobrą lekturą ↓

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CLOSE
CLOSE