Łysienie androgenowe to bardzo częsta przyczyna wypadania włosów u obu płci. Pojawiają się dwa typy tej przypadłości, określane mianem kobiecego i męskiego, choć nie zawsze muszą one dotyczyć przedstawicieli konkretnej płci. Jest to na pewno dolegliwość bardzo kłopotliwa, która wymaga konsultacji ze specjalistą. Warto również zdecydować się na odpowiednie żywienie, które będzie wspomagać włosy w nierównej walce z tym schorzeniem.
Podstawowe pokarmy
Trzeba mieć świadomość, że androgenowe wypadanie włosów to jeszcze nie koniec świata i nie należy się poddawać, jeśli tylko odkryje się jego pierwsze objawy. Przede wszystkim, należy odpowiednio dopasować swoją codzienną dietę.
Powinna ona obfitować w składniki mineralne, białka, węglowodany, a także witaminy. Przede wszystkim, należy wybierać nabiał, ryby oraz warzywa. Warto wprowadzić do swojego jadłospisu kiszoną kapustę, ponieważ ta zawiera w sobie duże pokłady witamin E i C.
Nie należy też zapominać o czerwonym mięsie, które stanowi bardzo dobre źródło białka. Kwasy Omega 3 i 6, zawarte w rybach, wpływają na wzmocnienie włosów oraz ich ochronę przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi, działającymi ze szkodą dla nich. Dla ich zdrowego wyglądu przydadzą się również miedź, cynk i żelazo (to ostatnie znajduje się w dużej ilości w podrobach).
Bogactwo witamin
Przy androgenowym łysieniu bardzo ważne jest dostarczanie organizmowi witamin. Przede wszystkim, ważne okazują się witaminy z grupy B. Ich bogactwo można odnaleźć w ziemniakach, wszelkich przetworach zbożowych oraz podrobach.
Na włosy bardzo pozytywnie oddziałuje również witamina A, znajdująca się chociażby w pomidorach. Każdego dnia powinno się przyjmować każdą z tych witamin, najlepiej w postaci naturalnej, choć można również spróbować z suplementacją.
Kiedy będzie widać efekty?
Efektów diety nie należy się spodziewać od razu, po kilku dniach regularnego stosowania. Tak naprawdę musi upłynąć sporo czasu, by przyniosła właściwe rezultaty. Właśnie z tego powodu zalecana jest cierpliwość, a nawet jej niewyczerpywalne pokłady.
Okazuje się ona dobrym uzupełnieniem kuracji, zaleconej przez lekarza, jednak nie można jej uznać za główny sposób walki z łysieniem androgenowym. Może natomiast pomóc w innych przypadkach wypadania włosów, w których czynnik genetyczny nie ma znaczenia.
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat choroby, jaką jest łysienie androgenowe, zajrzyj na http://stopwypadaniuwlosow.pl/
Sprawdź proponowane artykuły