Oto fragment powstającej nowej książki autorstwa doktora Jana Pokrywki i Filipa Żurakowskiego. Tylko dla czytelników portalu LeczeniePRO.pl & DomoweLeczenie.blogspot.com! » Poprzednia część 2 »

W naszej książce posługujemy się pojęciem normobarii normokapniczej. Normobaria to stan ciśnienia atmosferycznego wynoszący ok. 1500 hPa (hektopaskali). Normokapnia oznacza zawartość dwutlenku węgla w powietrzu wynoszącą 0,5 do 1,5% – podwyższoną w stosunku do tego, co występuje obecnie w atmosferze ziemskiej.

Długowieczność, młody wygląd, uroda.

Opowieść 1. część 3.

O prezesie, który odzyskał mowę, mieszkaniu normobarycznym i dwóch rewolucjach w myśleniu.

Opowiada Doktor Pokrywka

Czym jest normobaria? Czynniki atmosfery optymalnej dla życia

Leczenie & ProfilaktykaNormobaria normokapnicza łączy jedno i drugie: podwyższone ciśnienie baryczne ze zwiększoną zawartością dwutlenku węgla. Podwyższona zawartość dwutlenku węgla umożliwia lepsze przyswajanie tlenu przez komórki organizmu człowieka.

Dużo tych nowych pojęć, lecz musimy jeszcze wprowadzić pojęcie hipokapnii, abyś lepiej wszystko zrozumiał drogi Czytelniku. Otóż hipokapnia oznacza stan atmosfery, w której zawartość dwutlenku węgla jest mniejsza niż optymalna dla organizmów żywych. A zatem żyjąc obecnie w atmosferze zawierającej 0,03% dwutlenku węgla (czyli mniej niż 0,5%) przebywamy w hipokapni. Hipokapnia to ważny czynnik chorobotwórczy, który walnie przyczynił się do plagi współczesnych chorób od czasu otwarcia Puszki Pandory, czyli od potopu, po którym zmieniła się atmosfera ziemska.

W komorze normobarycznej zawierającej od 0,5 do 1,5% dwutlenku węgla jesteśmy w normokapni.

Możemy realizować odwieczne marzenia ludzkości

Normobaria normokapnicza już dziś stwarza techniczną możliwość realizacji odwiecznych marzeń ludzkości o długowieczności. Uważając, że warunki przyrodnicze, w których ludzkość żyje od tysięcy lat są warunkami najbardziej sprzyjającymi zdrowiu i życiu, jesteśmy w poważnym błędzie. Trzeba sobie to jasno uświadomić. I nie chodzi tu o te drobne skażenia środowiska czy nieistotne, a tak rozdmuchiwane przez propagandę zmiany klimatyczne. Chodzi o niezwykle ważne dla zdrowia i długowieczności parametry atmosfery, w której żyjemy. Te parametry to ciśnienie atmosferyczne oraz zawartość w powietrzu tlenu, dwutlenku węgla i wodoru.

W opracowaniach Akademii Długowieczności używamy pojęć: normobaria, normobaria normokapnicza, komora normobaryczna, mieszkanie normobaryczne. Dlaczego normobaria? Dlatego, że ciśnienie 1500 hPa jest właściwe, optymalne dla organizmu człowieka i innych żywych organizmów – zwierząt i roślin. Panujące w obecnej atmosferze ciśnienie około 1000 hPa jest dla tych organizmów za niskie. Podobnie z normokapnią. W naszej książce normokapnia oznacza zawartość dwutlenku węgla w powietrzu na poziomie 0,5 do 1,5 % jako właściwą i optymalną dla organizmu. Dokładne wyjaśnienie tych pojęć znajdziesz w końcowej części książki w Słowniku Akademii Długowieczności.

Część 4 opowieści »

Spis treści » Część 1 » Część 2 » Część 3 » Część 4 » Część 5 » Część 6 » Część 7 » Część 8 » Część 9 » Część 10

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.