Odchudzanie nigdy nie jest łatwe, szczególnie gdy nasza wiedza na temat zdrowej diety odchudzającej ogranicza się do świadomości, że powinniśmy jeść mniej. Z pomocą w takiej sytuacji z pewnością przyjdą nam specjaliści, którzy odchudzaniem i żywieniem innych zajmują się na co dzień.

Najważniejsze jest jednak to, że pomogą nam wybrać optymalną dietę dla naszego organizmu, która nie tylko pomoże pozbyć się nadmiaru kilogramów, ale przede wszystkim wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie.

Dieta leży u podstaw całego naszego życia. To ona odpowiada za szczupłą sylwetkę, kondycję fizyczną, samopoczucie, zdrowie, energię do pracy i bardzo często chęć do życia. Niestety, większość z nas zupełnie ją lekceważy, bardzo często pielęgnując złe nawyki żywieniowe. Na efekty takiego odżywiania nie trzeba długo czekać, ale chcąc się ich pozbyć, musimy się naprawdę ciężko i długo napracować.

Zapominalscy zapracowani

Najczęstszym błędem popełnianym w żywieniu jest pomijanie posiłków i niestosowanie się do określonych pór jedzenia – wyjaśnia ekspert żywieniowy. – Pomijanie posiłków lub długie odstępy pomiędzy nimi sprzyjają spowolnieniu przemiany materii, a to z kolei skutkuje odkładaniem się większej ilości tkanki tłuszczowej. Nieregularne jedzenie sprzyja również wahaniom poziomu glukozy we krwi, co powoduje napady głodu, w czasie których bardzo często sięgamy po szybkie i wysokokaloryczne przekąski. Od tego zaczynają się problemy z nadwagą, a w końcu z otyłością – przyznaje.

Jak wyjaśnia ekspert, równie częstym błędem jest zapominanie o śniadaniu. Wyświechtany, ale prawdziwy frazes mówi, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia i w rzeczywistości tak jest. Energię, która pozwala nam funkcjonować cały dzień w pracy, szkole, domu, czerpiemy przede wszystkim z jedzenia, a równie ważne, jak to, by jeść, jest to, co jemy. Śniadanie to obowiązkowy punkt na liście zadań, niezależnie od tego czy stosujemy dietę 1000 czy 1500 kalorii. Wyjście z domu bez śniadania, po kilku godzinach snu i ostatnim posiłku wieczorem, spowoduje, że nasza efektywność, a przede wszystkim chęć pracy będą bliskie zeru.

Jedzenie na mieście i wieczorne podjadanie to także czyhające na naszą dietę niebezpieczeństwa. Zamówiona w barze sałatka może mieć niewiele wspólnego ze zdrowym posiłkiem, jeśli ilość soli, cukru lub kalorii w sosie majonezowym równa się kilkudniowej normie spożycia. Z kolei zmuszanie naszego organizmu do trawienia ciężkiego posiłku wieczorem, kiedy przygotowuje się on już do odpoczynku i jest zmęczony po całym dniu intensywnej pracy, nie daje mu odpowiednio dużo czasu na regenerację.

Z pomocą ekspertów

Jesteśmy zapracowani, zabiegani i to właśnie jest najczęstsza przyczyna naszych złych nawyków żywieniowych. Rezygnujemy z przygotowywania pełnowartościowych, zdrowych posiłków, na rzecz szybkich, kalorycznych przekąsek. Z pięciu posiłków, które powinniśmy spożywać w ciągu dnia, zjadamy tylko dwa, ale zwykle bardzo obfite. A to wszystko odbija się później na naszej sylwetce, samopoczuciu, a w końcu zdrowiu.

Z pomocą w takich przypadkach przychodzą nam specjaliści. Bardzo często pierwsze kroki kierujemy do dietetyka, który pomaga nam ustalić jadłospis w zależności od efektów, jakie chcemy uzyskać nową dietą. To dobry kierunek, ale nie zawsze efektywny. Dietetyk pomoże nam opracować dietę, wskaże błędy, jakie popełniamy i powie na czym powinniśmy się skupić. Niestety, nie rozwiąże on problemu, z jakim w dzisiejszych czasach zmaga się wielu z nas. Brak czasu to największy wróg diety, również tej opracowanej przez dietetyka. Zrozumienie z jego pomocą w czym tkwi nasz problem żywieniowy, nic nie da, jeśli w perspektywie mamy pracę po kilkanaście godzin dziennie.

Na szczęście, istnieje rozwiązane, które pozwala nam pogodzić nadmiar pracy ze zdrowym żywieniem. Dieta z dostawą do biura lub domu, a więc popularne lunchboxy, to rozwiązanie, które przywędrowało zza oceanu, ale jest nam doskonale znane pod postacią śniadaniówek zabieranych do szkoły. Różnica polega jednak na tym, że firmy oferujące catering dietetyczny, zwalniają nas z obowiązku przygotowywania pełnowartościowych posiłków samodzielnie, dostarczając nam je bezpośrednio do pracy lub domu. Dieta przygotowana indywidualnie z uwzględnieniem efektów, jakie chcemy osiągnąć, opracowywana jest na zamówienie.

Odchudzanie z pudełka

Dieta pudełkowa to wygodna i zdrowa opcja dla zapracowanych. Posiłki przygotowywane są na zamówienie dla każdego klienta – mówi ekspert żywienia jednej z firm cateringowych. – Wszystkie posiłki przygotowywane są ze świeżych i naturalnych produktów, co gwarantuje zdrową i zbilansowaną dietę. Co ważne, lunchboxy, które dostarczą nam wszystkich posiłków w ciągu dnia, przywożone są bezpośrednio do klienta. Dodatkowo zamówienia możemy dokonać za pośrednictwem strony internetowej. Jest to szybkie, smaczne i zdrowe rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w dzisiejsze tempo życia naszego społeczeństwa – przyznaje.

Rodzaj diety, jej kaloryczność oraz preferencje żywieniowe ustalane są indywidualnie z każdym klientem. Firmy cateringowe oferują opracowanie diety zoptymalizowane, a więc stworzone z myślą o osobach, które nie mają czasu na intensywne ćwiczenia, ale chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Do wyboru są m.in. diety o kaloryczności 1000, 1300, 1500, które obejmują zróżnicowane posiłki na cały dzień. Programy dietetyczne opracowane są tak, by uzyskać smukłą sylwetkę, zapobiegając jednocześnie efektowi jo-jo.

Lunchboxy to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią nudy, również w kuchni. Dieta pudełkowa to przede wszystkim inne posiłki każdego dnia, co z pewnością przypadnie do gustu nawet największym sceptykom odchudzania.

Sprawdź porównanie największych internetowych serwisów dietetycznych w Polsce »

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.