Chociaż pocenie się jest naturalnym zjawiskiem, to w dzisiejszych czasach ochrona przed jego skutkami jest dla nas oczywistością.

Dobry antyperspirant zapewnia poczucie suchości i świeżości przez cały dzień, niezależnie od naszych codziennych aktywności. Jak znaleźć produkt idealny dla siebie?

Dopasowany do potrzeb

Każdy z nas się poci, jednak organizm niektórych osób wytwarza więcej potu. Jest to związane także z naszym trybem życia, wykonywanymi obowiązkami czy innymi czynnikami. Dlatego wybierając dezodorant lub antyperspirant, powinniśmy zwrócić uwagę na własne potrzeby.

Dezodorant, który jedynie maskuje zapach potu i pomaga nam poprzez pochłanianie nadmiaru wilgoci, sprawdzi się w przypadku osób niemających problemu z nadmierną potliwością. Natomiast antyperspiranty blokują ujścia gruczołów potowych oraz niwelują rozwój bakterii rozkładających pot i będących przyczyną powstawania przykrego zapachu, zapewniając nam świeżość przez cały dzień, a nawet dłużej. Osoby cierpiące z powodu dużej nadpotliwości mogą również sięgnąć po dostępne w aptekach antyperspiranty z wysoką zawartością np. soli glinu.

Dla naszej wygody

Antyperspiranty dostępne są w różnych postaciach, a do najpopularniejszych należą spray, roll-on oraz sztyft. Spray najlepiej sprawdza się w podróży lub w przypadku osób aktywnych, stale będących w ruchu. Jest bowiem łatwy w użyciu, a brak bezpośredniego kontaktu ze skórą sprawia, że czasami pożyczamy go nawet innym osobom.

Klienci doceniają też bardzo liczne zalety popularnych „kulek”, czyli antyperspirantów typu roll-on. Są one łatwe w użyciu, szybko wysychają i wyróżniają się bardzo wysoką skutecznością. Często dostępne są w wersji bez alkoholu, dzięki czemu nie podrażniają delikatnej skóry i nadają się do użycia nawet po depilacji. Co więcej, wiele z nich posiada specjalną formułę chroniącą przez zabrudzeniem nasze ubrania.

Dla wrażliwej skóry

Osoby mające wyjątkowo wrażliwą skórę często decydują się na zakup antyperspirantów w sztyfcie. Taka forma tego produktu pozwala na dodanie do niego dużej ilości substancji pielęgnacyjnych, dzięki czemu jest on wyjątkowo delikatny, o lekko kremowej bądź żelowej konsystencji.

Problemem jest jednak wysychanie i wykruszanie się antyperspirantu po upływie jakiegoś czasu bądź też tworzenie się pod pachami nieestetycznych wałeczków. Jeśli zależy nam na tym, aby antyperspirant był bardzo bezpieczny i łagodny, możemy poszukać odpowiednich produktów w aptece.

Dobry antyperspirant to nie tylko ładny zapach, to przede wszystkim skuteczność, trwały efekt oraz ochrona wrażliwej skóry pod pachami.

Uwaga redakcji L&PN! Według niektórych badań stosowanie komercyjnych antyperspirantów z bogatym składem chemicznym (związki aluminium i parabeny) jest wiązane z występowaniem np. raka piersi. Alternatywą są antyperspiranty naturalne np. Ałun »

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.