Każda pora roku w zupełnie inny sposób oddziałuje na naszą skórę. W związku z tym, w różnych miesiącach jej potrzeby mogą być nieco odmienne. Jakich kosmetyków używać jesienią, wiosną, zimą i latem, by jak najlepiej zadbać o swoją cerę i skórę ciała?

Zima i lato – walka z przesuszeniem

Zimą i latem nasza cera jest najbardziej narażona na nadmierną utratę wody. Jest to zarówno spowodowane szkodliwym działaniem promieni słonecznych jak i przebywaniem w pomieszczeniach z suchym powietrzem z grzejników. Dodatkowo w zimie skóra narażona jest na mróz i wiatr, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. W przeciwnym wypadku może dojść do szybszego powstania zmarszczek, nie wspominając już o uczuciu ściągnięcia, przesuszania czy pieczenia, co bardzo ogranicza nasz komfort.

W zimie najlepiej zadbać o cerę za pomocą profesjonalnych kosmetyków: senseofbeautymag.com/kosmetyki-dr-irena-eris/piekna-skora-zima-tylko-dzieki-witaminie-c. Szczególnie polecane są te, które stanowią źródło składników odżywczych i witamin.

Jesień – walka ze zmianami temperatur i wilgocią

Jesienią największym zagrożeniem dla naszej skóry są zmiany temperatur i wilgoć panująca w powietrzu. W tym okresie warto nawilżyć i odżywić naskórek. Przydadzą się lekkie kremy nawadniające oraz bogate w składniki aktywne maski i maseczki.

Wiosna – szansa na dotlenienie cery

Wiosną skóra człowieka jest w najlepszej kondycji, choć nie na samym początku tej pory roku, kiedy jeszcze bywa niedotleniona i przesuszona po zimie. Potrzebuje nawodnienia i zastrzyku energii, co można najłatwiej uzyskać dostarczając jej witamin i mikroelementów. Wiosną warto sięgać również po kremy o właściwościach rozświetlających, które pomogą nam bardzo szybko przywrócić cerę do zdrowego, pięknego wyglądu.

Odpowiednio dobierając kosmetyki pielęgnacyjne do aktualnych potrzeb skóry i mając na uwadze również posiadany przez nas typ cery, jesteśmy w stanie zadbać o nią kompleksowo, co nie tylko przełoży się na atrakcyjniejszy wygląd, ale również na lepsze samopoczucie.

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.