Suchy kaszel jest bardzo nieprzyjemny, dlatego najlepiej wybrać odpowiednie leki, które będą mogły pomóc szybko i skutecznie. Gdy nie wiesz, co na kaszel u dziecka będzie najlepsze, zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

Najczęściej suchy kaszel pojawia się na początku infekcji dróg oddechowych – przeziębienia oraz grypy, ale również może towarzyszyć alergiom oraz innym chorobom. Możemy rozpoznać go przede wszystkim po napadowym charakterze, drapaniu w gardle oraz po braku wydzieliny, która jest charakterystyczna dla kaszlu mokrego.

Szybko i skutecznie zahamuj kaszel suchy

W kaszlu suchym najważniejsze jest zahamowanie odruchu kaszlu oraz zmniejszenie podrażnienia bolącego gardła. Jeżeli nie wiesz, co na kaszel u dziecka będzie wtedy najlepsze, wybierz specjalny lek na kaszel suchy. Bezpieczne i sprawdzone są leki w formie syropu, które mogą być stosowane u dzieci już od 25. miesiąca życia.

Jedną z wykorzystywanych w lekach substancji czynnych jest lewodropropizyna, która działa bezpośrednio w drogach oddechowych i nie oddziałuje na centralny układ nerwowy jak w przypadku innych leków przeciwkaszlowych. Działa już w ciągu 15 minut po podaniu, dlatego szybko przynosi ulgę. To powoduje, że jest bezpieczniejszy w stosowaniu nawet u małych dzieci.

Nie mieszaj leków na kaszel!

Gdy nie wiemy, co na kaszel u dziecka będzie najlepsze, w takim przypadku warto zwrócić się o pomoc do lekarza lub farmaceuty. Chociaż możemy spotkać się z reklamami syropów oraz innych specyfików na każdy rodzaj kaszlu, to jednak musimy pamiętać o tym, że tak naprawdę nie pomogą one zarówno w kaszlu suchym, jak i mokrym.

Wynika to przede wszystkim z innego charakteru tych objawów – w przypadku kaszlu suchego ważne jest zahamowanie odruchu kaszlu i złagodzenie podrażnień, natomiast dla kaszlu mokrego pomoc w odkrztuszaniu wydzieliny zbierającej się w płucach. Zastosowanie leku na kaszel suchy przy kaszlu mokrym spowoduje, że choroba może się przedłużyć, natomiast leku na kaszel mokry przy kaszlu suchym nasilenie odruchu kasłania.

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.