Poszukując bardziej złożonych metod leczenia zębów ludzie często korzystają z usług kliniki stomatologicznej. Implanty zębowe i protezy zębowe wymagają użycia innowacyjnych materiałów i nowoczesnego sprzętu, tylko wtedy można osiągnąć najkorzystniejsze wyniki.

Implanty zębowe

Implantacja zębów jest zaawansowaną technologicznie dziedziną stomatologii, dzięki której stało się możliwe wykonywanie protetyki stomatologicznej bez przygotowania zębów, a nawet po ich całkowitej utracie w celu uniknięcia protez ruchomych. Zaawansowane materiały wysokiej jakości oraz nowoczesne techniki diagnostyczne stosowane w klinice stomatologicznej do wykonywania implantów zębowych gwarantują 100% skuteczność.

W większości przypadków możliwe jest przeprowadzenie tak zwanego jednoczesnego (lub szybkiego) wszczepienia natychmiast po ekstrakcji zęba. W przypadku, gdy zabiegi lecznicze zębów nie zapewnią zachowania zęba, stomatolog wykona jego usunięcie starając się zachować objętość tkanki kostnej do dalszej implantacji.

Obecnie chirurgia stomatologiczna proponuje większości pacjentów zabiegi wykonywane w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Stomatolog zajmujący się protetyką stomatologiczną musi posiadać wysokie kwalifikacje z rozległą praktyką medyczną i trzeba na to zwrócić uwagę wybierając konkretną klinikę stomatologiczną. Brak zęba może powodować dyskomfort, ale na ratunek przychodzi protetyka, implanty zębowe i protezy zębowe. W rzeczywistości protetyka to zestaw środków mających na celu przywrócenie uszkodzonych lub utraconych zębów: obejmuje ona produkcję i instalację stałych lub ruchomych struktur ortopedycznych w jamie ustnej.

Protetyka stomatologiczna

Jeśli sam ząb zostanie zniszczony, ale jego korzeń zostanie zachowany, co jest w stanie wytrzymać mniej lub bardziej znaczące obciążenie, zaleca się zainstalowanie pojedynczej korony. W ramach przygotowań do protetyki z pojedynczymi koronami stomatolog najpierw przeprowadza leczenie endodontyczne kanałów korzeniowych, który jest rozszerzany do określonej średnicy tak, że dostaje się do niego wkręt o pożądanej grubości, po czym kanał jest uszczelniony. Następnie wykonuje się odlewy z kanałów korzeniowych, które posłużą do wykonania korony. Protetyka stomatologiczna jest stosowana przy braku jednego lub więcej zębów – jeśli brakuje jednego lub całej grupy zębów, stomatolog zaleci protetykę opartą na implantach zębowych i instalację pojedynczych koron lub protez zębowych za pomocą mostu.

Artykuł powstał we współpracy z Soldent – trwałe implanty stomatologiczne

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.