W tym artykule dowiesz się czegoś ciekawego na temat szkoleń z zakresu USG oraz jednej z najlepszych placówek szkolących specjalistów w tym zakresie w Polsce.

Medycyna to dziedzina nauki, która wymaga nieustannego poszerzania swojej wiedzy. W każdym roku pojawiają się nowe metody i narzędzia, dzięki którym można polepszyć skuteczność diagnostyki i leczenia. Najprostszym sposobem dowiadywania się o nowościach jest udział w szkoleniach i konferencjach medycznych. Jedną ze szkół zajmujących się poszerzaniem wiedzy lekarzy jest Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii.

Wszystko o USG

Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii funkcjonuje od 1999 roku. Od tamtego czasu udało się jej zorganizować ponad 700 szkoleń dotyczących wykonywania badań USG tkanek i narządów. Kursy w ramach tej szkoły są skierowane zarówno do lekarzy dopiero rozpoczynających swoją pracę z USG, jak i do tych bardziej doświadczonych, którzy chcą zweryfikować swoją wiedzę i być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi rozwiązaniami.

Nowe możliwości w zakresie wykonywania USG

Jedną z takich nowości jest wprowadzenie na rynek przenośnego urządzenia do USG – Philips Lumify. Ten mobilny sprzęt pozwala na przeprowadzenie badania wszędzie tam, gdzie to potrzebne.  W zależności od rodzaju wykonywanych badań można wybrać jedną z trzech głowic, które są dostosowane do różnych rodzajów obrazowania. Dzięki Philips Lumify można wykonać większość standardowych USG, czyli m.in. ultrasonografię jamy brzusznej, płuc, a nawet położnicze. Niewielkie rozmiary urządzenia sprawiają, że idealnie nadaje się ono do wykonywania badań podczas wizyt domowych czy w ratownictwie np. w razie nagłych wypadków, gdzie szybkie przeprowadzenie badań ma szczególne znaczenie.

Philips Lumify

Wszystko pod ręką

Dodatkowym atutem tego mobilnego aparatu do USG jest współpraca z urządzeniami mobilnymi, dzięki specjalnie przeznaczonej do tego aplikacji Philips Lumify. Ekran smartfona lub tabletu w łatwy sposób może zastąpić monitor USG, co dodatkowo ogranicza liczbę niezbędnych elementów do wykonania badania.

Konferencje naukowe

Urządzenie Philips Lumify jest prezentowane na licznych konferencjach i warsztatach, nie tylko w Roztoczańskiej Szkole USG. Ich pełną listę można znaleźć na stronie producenta.

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.