Bezstresowe życie jest ważnym elementem profilaktyki prozdrowotnej. Oczywiście współczesna cywilizacja i jej zawrotne tempo powodują, że stres będzie zawsze, ale problem w tym, aby maksymalnie go zminimalizować w naszym życiu. Udowodniono naukowo, że ludzie uśmiechnięci i pogodni żyją dłużej i zdrowiej.

Śmiech, pocałunek, życzliwy nastrój i inne pozytywne emocje przyczyniają się do wzrostu poziomu endorfin w naszym organizmie, czyli związków o zbawiennym działaniu regenerującym organizm i tym samym przedłużającym życie.

Natomiast powaga, złość, agresja wyniszczają nie tylko twórcę ale także odbiorcę tych uczuć – człowiek więcej choruje, krócej żyje a jego organizm jest słaby.

Dlatego wyrobienie w sobie pogodnego i życzliwego nastroju, pełnego optymizmu oraz uprzejmości dla innych ludzi po prostu się opłaca.

Należy unikać sytuacji konfliktowych. A gdy już nas spotka jakaś nieprzyjemność, starajmy się zapanować nad sobą. Trzeba zwalczyć stres i agresję, zapanować nad tym uczuciem np. wyjść na spacer, wziąć prysznic, napić się wody. Na pewno nie sięgać po papierosa, piwko czy kieliszek, ani nie wyładowywać się na członkach rodziny.

Więcej…

Zwalcz stres
Jeśli chcesz wiele osiągnąć w swoim życiu, musisz poznać zarówno tajniki efektywnej pracy, jak i efektywnego wypoczynku i relaksacji. Czytaj dalej »
Uzdrawiający sen
Uzdrawiające sny są wspaniałym, wyzwalającym przeżyciem, którego każdy powinien doświadczyć. Uwalniają od długotrwałych napięć fizycznych i psychicznych. Poprawiają samopoczucie psychiczne i fizyczne. Poprawiają stan zdrowia prowadząc do wyleczenia z wielu dolegliwości. Poprawiają funkcjonowanie umysłu, czyniąc go jasnym i spokojnym. Wzmacniają ciało i umysł. Poprawiają funkcjonowanie na jawie, zwłaszcza w sytuacjach stresowych. Czytaj dalej »
Tematy pokrewne
Ziołolecznictwo »
Apiterapia »
Sokoterapia »
Głodówka »
Oczyszczanie organizmu »

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.