Nikt chyba nie ma wątpliwości co do tego, iż usta są jednym z największych atrybutów kobiecej urody. To między innymi właśnie na nich skupia się uwaga w ramach tak zwanego pierwszego wrażenia, dlatego warto zadbać o to, aby prezentowały się one w sposób atrakcyjny.

Metody powiększania ustNiestety, natura nie każdą z nas obdarzyła pełnymi i zmysłowymi ustami. Nie jest to jednak problem, którego nie da się przezwyciężyć, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy to dysponujemy techniką pozwalającą w bardzo szybki i sprawny sposób uwydatnić nasze wdzięki.

Operacja powiększania ust stała się niezwykle popularna przede wszystkim ze względu na swoją prostotę, szeroką dostępność, a także nieinwazyjny charakter. Wszystko to sprawia, że każda z nas może pozwolić sobie na uwydatnienie ust. Zabieg ten realizowany jest w ramach kilku metod, które związane są z wyborem konkretnego materiału wypełniającego.

Jest on wstrzykiwany pod skórę umiejscowioną wokół naszych ust, dzięki czemu stają się one pełniejsze i bardziej podkreślone. Co więcej, tego typu operacje znacząco redukują obecność zmarszczek, poprawiają asymetrię ust, a także sprawiają, że są bardziej czerwone. Przebieg, efekt oraz długość kuracji zależne są od rodzaju wybranych materiałów.

Metody powiększania ust

Materiały wykorzystywane podczas uwydatniania kobiecych ust podzielić można na dwie zasadnicze kategorie: naturalne oraz syntetyczne. Wśród nich znajdują się:

  • Tkanka tłuszczowa. Pozyskiwana jest z naszego ciała, dlatego metoda ta uznawana jest za najbardziej naturalną. Skąd pochodzi najczęściej? Zazwyczaj lekarze specjaliści pobierają ją z okolic pośladków i ud oraz z brzucha. Czynność ta nazywana jest liposukcją. Najważniejsze w jej przebiegu jest to, aby tkanka zawierała żywe komórki, które “wpasują się” w nowe otoczenie. Nie jest ona specjalnie skomplikowana, dlatego nie mamy się czego bać. Gdy materiał zostanie pobrany, jest on umieszczany w okolicach ust za pomocą giętkiej igły. Wszystko odbywa się na znieczuleniu, dlatego nie odczujemy bólu. Zaletą naturalnej metody jest długi i trwały efekt, który można dodatkowo wzmocnić kolejnymi zabiegami.
  • Kolagen. W przeważającej liczbie przypadków używany jest kolagen pochodzenia zwierzęcego, jednak poddać się można również zabiegom z użyciem materiału własnego, nazywanego potocznie autokolagenem. Sposób ten polecany jest osobom, które są uczulone na kolagen zwierzęcy. Dzięki wstrzyknięciu środka usta stają się dużo bardziej jędrniejsze i napięte.
  • Kwas hialuronowy. Zdecydowanie najczęściej wykorzystywany materiał. Występuje naturalnie w naszej skórze, dlatego nie musimy martwić się tym, iż nie zostanie on przyjęty przez organizm. Wszystko to sprawia, że pierwsze efekty powiększania widać niemal natychmiast. Sam zabieg jest bardzo prosty i zazwyczaj przeprowadza się go na znieczuleniu stomatologicznym. Lekarze specjaliści zalecają, aby bezpośrednio przed powiększaniem nie spożywać pewnych leków, gdyż mogą one zwiększyć krwawienie z ust. Natomiast po zabiegu należy odpowiednio się nawadniać i unikać słońca.
  • Granulat silikonowy. Materiał wstrzykiwany do skóry nazywany jest bioimplantem i umieszczany jest w ramach operacji plastycznej. Efekt powiększania jest najtrwalszy, dlatego metoda cieszy się sporym zainteresowaniem. W ofercie salonów kosmetycznych znajdują się również implanty wytwarzane z goreteksu oraz środek nazywany artecolem. Są to sposoby na trwałe powiększenie ust.
  • Botoks. Kolejny popularny materiał. Wytwarzany jest przez bakterie, jednak organizm przyjmuje go w sposób bardzo sprawny. Jest wstrzykiwany za pomocą cienkiej igły, dlatego również w tym przypadku nie musimy obawiać się bólu. W przypadku powiększania botoksem występują pewne zastrzeżenia, które powinniśmy skonsultować z lekarzem specjalistą.
  • Aquamid. Ostatnia metoda związana jest ze wstrzyknięciem preparatu składającego się w większości z wody, a także hydrożelu. Dzięki tej mieszance środek w żaden sposób nie uczula, przynosi także bardzo trwały efekt.

Oczywiście wybór konkretnej metody uzależniony będzie od naszych potrzeb, oferty konkretnej kliniki, a także ewentualnych przeciwwskazań. Mimo wszystko, wybór jest naprawdę szeroki.

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.