W życiu ciężko przewidzieć niektóre zdarzenia. Niespodziewana choroba lub ciężki w skutkach wypadek komunikacyjny mogą spowodować sytuację, w której dojdzie do ograniczenia lub nawet braku możliwości samodzielnego poruszania się, co będzie skutkowało problemami w zakresie wypróżniania się. W tej kwestii pomocne będą odpowiednie produkty medyczne jak pampersy dla dorosłych.

Pampersy dla dorosłych i ich rola w leczeniu

Pampersy dla dorosłych wpływają pozytywnie na regenerację organizmu, ponieważ nie dochodzi w ich przypadku do zaangażowania osoby dorosłej, która może leżeć i odpoczywać w łóżku. Ich zaletą jest to, że z powodzeniem wymienią je opiekuni osoby chorej. Intensywne ruchy kończyn dolnych są w takim przypadku niekonieczne, ponieważ w pampersach zastosowano specjalnie skonstruowane szwy boczne, które są rozrywalne, co ułatwia zakładanie i zdejmowane pieluchomajtek.

W pampersach dla dorosłych zastosowano również inne rozwiązania zapewniające wysoki komfort. Doskonałym przykładem produktów wysokiej klasy są te oferowane przez firmę TENA. Wyposażono je w specjalne systemy jak np. FeelDry, umożliwiający błyskawiczną absorpcję płynów. Ponadto materiał zewnętrzny majtek pieluchowych zapewnia odpowiedni obieg powietrza, chroniąc skórę przed wilgocią.

Pieluchomajtki a zwykła bielizna

Pampersy przeznaczone dla dorosłych podobnie jak standardowa bielizna, są elastyczne i świetnie przylegają do ciała. Zapewnia to maksymalny komfort ich noszenia oraz wysoki poziom bezpieczeństwa przed wyciekiem z nich moczu.

Czym się kierować przy zakupie pieluch dla dorosłych?

W przypadku wystąpienia problemów w zakresie poruszania się bardzo istotne jest to, by kupić pampersy o jak największej chłonności. Uniknie się w ten sposób ich częstej wymiany, co będzie bardzo ważne, szczególnie dla osób, które dochodzą do zdrowia. Kluczowe jest również dokonanie odpowiednich pomiarów osoby, która będzie nosiła pieluchomajtki. Dobór ich właściwego rozmiaru zapewni maksymalny komfort.

Pieluchomajtki – gdzie kupić?

Pieluchomajtki są obecnie dostępne w wielu miejscach. Jest to nie tylko apteka lub sklep medyczny, ale również wielko powierzchniowy supermarket lub sklep internetowy. Gdy nie można nabyć majtek pieluchowych o określonym wymiarze, istnieje możliwość złożenia na nie zamówienia oraz odebrania w późniejszym okresie, we wskazanym punkcie.

Jak zachęcić osobę dorosłą do założenia pampersów?

Zakładanie pampersów bywa problemowe, szczególnie jeśli muszą się na to zdecydować osoby poniżej 40. roku życia, które do tej pory nie narzekały na problemy ze zdrowiem, a obecnie w związku z szeregiem przykrych dolegliwości mają poważne kłopoty w zakresie poruszania się, czego efektem jest trudność w zakresie oddawania moczu.

W jaki sposób można zatem osobę dorosłą zachęcić do założenia pampersów? Po pierwsze, warto przedstawić jej zalety takiego rozwiązania, bazując na opinii osób, które nosiły majtki pieluchowe. Po drugie, można oprzeć się także o opinię specjalisty np. lekarza opiekującego się pacjentem.

Sprawdź proponowane artykuły

Jeden komentarz
  1. Wspaniale, że takich produktów pojawia się na rynku coraz więcej. Osoby starsze, cierpiące czy chore nie powinny być lekceważone czy zostawiane same sobie. Dbanie nie jest równie ważne co dbanie o siebie.

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.