Każdy, kto stracił zęba obawia się wynikających z tego powodu konsekwencji. Mogą one dotyczyć kwestii estetycznych: “czy dalej będę atrakcyjny, mimo widocznego ubytku?” albo zdrowotnych: “czy nie spowoduje to problemów z przeżuwaniem?“.

Na szczęście, niezależnie od powodów utraty zęba, istnieją sposoby, by poradzić sobie z ich uzupełnieniem. Wystarczy zastosować implanty zębowe. Dzięki zabiegowi każdy ma szansę odzyskać pełny i zdrowy uśmiech. Trzeba jednak liczyć się ze sporym wydatkiem, ponieważ implantologia nie należy do najtańszych usług stomatologicznych. Na czym polega metoda oraz ile kosztuje, dowiesz się z poniższego artykułu.

Implanty zębów, by piękny uśmiech stał się rzeczywistością

Implant to inaczej sztuczny korzeń, którego bazowym materiałem jest tytan. Wprowadzany do dziąsła, musi odpowiadać wymiarom utraconego korzenia. Dopiero po zamocowaniu implantu oraz jego prawidłowej adaptacji, na szczycie umieszcza się koronę, do złudzenia przypominającą naturalnego zęba. Wydawać by się mogło, że liczba ubytków jest zgodna z liczbą wszczepianych implantów. Nowoczesna stomatologia znajduje jednak praktyczne rozwiązania, proponując kilku punktową implantację w przypadku wielu braków w uzębieniu.

Dalszym etapem zabiegu jest umieszczanie korony. W niektórych przypadkach uzupełnienie może stanowić licówka, czyli osłona dla zniszczonych lub uszkodzonych zębów. Dostępne w stomatologii materiały, z których wykonywane są uzupełnienia to między innymi: cyrkonia, ceramika lub akryl. Każdy wyróżnia się nieco odmiennymi cechami. Po przedstawieniu propozycji i dokładnym opisie właściwości, pacjent podejmuje decyzje, jakie tworzywo wybiera. Jednym z ważniejszych czynników wyboru jest cena.

Implanty zębów- charakterystyka i wartość

Umieszczanie implantu w dziąśle składa się z trzech etapów. Po dokładnym wywiadzie i opracowaniu planu działania następuje wszczepienie sztucznego korzenia, po uprzednim przygotowaniu miejsca zabiegowego. Kolejnym etapem jest zakładanie śruby gojącej oraz korony. Zanim powstanie prototyp sztucznego zęba, powstają jego dwa odlewy. Koszt implementacji to mniej więcej 3500 złotych, jednak to nie koniec opłat. Dodatkowo należy zapłacić za koronę, która w zależności od tworzywa, kosztuje od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. W przypadku większej ilości braków w uzębieniu, koszty rosną.

Klinika stomatologiczna Soldent – nowoczesne techniki implantologii.

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.