Statystyczna większość mężczyzn czuje niechęć wobec wizyt u lekarza. Wzbraniają się tym bardziej, jeśli powodem badania są problemy intymne.

Problemy z potencjaPanowie w razie kłopotów z potencją zakładają, że jakoś to będzie. Do odwiedzenia androloga zazwyczaj nakłaniają ich partnerki. Jakie są przyczyny impotencji?

Trudności z erekcją – skąd się biorą?

Postawić należy przede wszystkim pytanie – Czym właściwie są problemy z potencją? Czy jeśli członek raz odmówił współpracy, to już należy się martwić? W żadnym wypadku. Przy zdefiniowaniu impotencji pomaga statystyka. Mówimy o niej, kiedy problemy ze wzwodem występują podczas 75% zbliżeń.

Przyczyny kłopotów z uzyskaniem erekcji mogą być bardzo różne. U młodych mężczyzn często u ich podłoża leży stres. Niekiedy przenosi się on z pracy i życia na kwestie łóżkowe. W innych wypadkach dotyczy on tego, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami sypialni. Zbyt duża presja lub zbyt wysokie oczekiwania mogą doprowadzić do tego, że członek odmawia współpracy. W powyższych wypadkach środkami zaradczymi są po prostu: cierpliwość, spokój i dostarczanie nowych bodźców erotycznych.

Przyczyny problemów z potencją u panów po pięćdziesiątce są zupełnie inne. Spada poziom testosteronu w organizmie i dlatego też o wiele ciężej uzyskać pełen wzwód. Liczne schorzenia jak cukrzyca i nadciśnienie mogą też mieć znaczący wpływ na zaburzenia libido.

Jak radzić sobie z problemami z potencją?

Zdrowy styl życia prowadzi do zwiększenia libido, co z kolei skutkuje wzrostem potencji. Prawidłowe odżywianie i ruch fizyczny wspomóc można za pomocą ćwiczeń mięśni Kegla.

Zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia? 100letni praktycy z niebieskich stref kontra nauka i gęstość odżywcza żywności. Jak żyć zdrowo, szczęśliwie i długo? »

Czasami pomocna jest psychoterapia. Specjalista potrafi zdiagnozować przyczyny problemów ze wzwodem i wyeliminować je za pomocą kilku spotkań.

Często stosuje się też środki farmakologiczne. Popularne na rynku preparaty wydawane są na receptę i doprowadzają członka do erekcji. Istnieje także szereg innych, bardziej doraźnych metod, które mogą panom pomóc uzyskać i utrzymać wzwód. Pompka próżniowa to proste urządzenie, które zatrzymuje krew w penisie.

Sprawdź proponowane artykuły

  1. […] oraz odpowiednie leki, które pomogą w stanach depresyjnych. Ważnym elementem w walce z zaburzeniami erekcji jest partnerka, której można zaufać, która będzie wsparciem w trudnych chwilach i która […]

  2. Problemy z potencją, a raczej obawy z nią związane nie zawsze muszą być związane z chorobą. Często bardzo duży wpływ na zaburzenia ma niewłaściwy styl życia oraz złe nawyki żywieniowe. [moderacja]

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.