Zaburzenia erekcji, wzwoduWraz z wiekiem sprawność seksualna mężczyzn maleje. Szacuje się, że ponad połowa mężczyzn w wieku powyżej 50 lat ma problemy z erekcją. Co zrobić by uniknąć tej przypadłości? Jak zapobiegać i leczyć zaburzenia erekcji?

Profilaktyka zaburzeń erekcji

Do tego, że profilaktyka jest łatwiejsza, niż leczenie nie trzeba nikogo przekonywać – to oczywiste. Co zatem zrobić, by w przyszłości uniknąć zaburzeń erekcji? Jaki tryb życia prowadzić, co jeść i jakie suplementy stosować? Czy tabletki na erekcję są coś warte?

Odżywianie

Dieta ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Odbija swoje piętno także na sprawności seksualnej. Przede wszystkim, należy zadbać o to, by jadłospis był wolny od tłustych potraw bogatych w zły cholesterol.

Warto z kolei uzupełniać dietę w błonnik (jedną z jego funkcji jest obniżenie złego cholesterolu), minerały oraz witaminy (zapewniają prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu). Najkorzystniejszym źródłem tych składników odżywczych są wszelkie rośliny, czyli warzywa, owoce, orzechy, pełne nasiona/ziarna.

Suplementacja

Zaburzeniom erekcji można zapobiegać także poprzez rozmaite suplementy diet. Środki tego typu zwykle to bogactwo minerałowo-witaminowe uzupełniane błonnikiem i innymi substancjami o właściwościach obniżających wchłanianie cholesterolu do organizmu.

Zielna suplementacja

Zioła od wielu lat wykorzystywane są w walce z zaburzeniami erekcji. Można je wykorzystywać również w celu podniesienia poziomu libido. Do codziennej diety warto dołączyć: Żeń-Szeń, Guaranę, Korzeń Maki, Buzdyganka naziemnego oraz owoce Palmy sabal.

Więcej o diecie na potencję »

Aktywność fizyczna

Sport to zdrowie? W przypadku sprawności seksualnej z całą pewnością. Mężczyźni, którzy dbają o prawidłową kondycję organizmu zdecydowanie rzadziej borykają się z jakimikolwiek zaburzeniami erekcji.

Ogranicz używki

Alkohol, papierosy i wszelkie inne używki odciskają negatywne piętno na sprawności seksualnej. O ile jeden papieros, czy piwo nie wpływa na libido, o tyle nadużywanie tychże używek może doprowadzić do trwałej niemocy seksualnej.

Zadbaj o odpowiednią dawkę snu

Mężczyźni, którzy śpią poniżej pięciu godzin dziennie mogą mieć problemy z zaburzeniami erekcji. Wynika to z faktu, iż zbyt mała dawka snu ma wpływ na testosteron. Prawidłowa gospodarka hormonalna ma ogromny wpływ na sprawność seksualną.

Korzystaj ze słońca

Ekspozycja ciała na słońce niesie za sobą liczne korzyści. Czas spędzony na słońcu ma wpływ na podniesienie poziomu testosteronu oraz obniżenie melatoniny – związku, który negatywnie wpływa na potencję.

Więcej o sposobach na zaburzenia erekcji »

Leczenie zaburzeń erekcji

Nie w każdym przypadku zaburzeniom erekcji można zapobiec. Czasem działania profilaktyczne rozpoczynamy za późno, innym razem – przyczyny niepełnosprawności seksualnej znajdują się na zupełnie innej płaszczyźnie.

Leczenie zaburzeń erekcji może mieć charakter psychologiczny, farmakologiczny lub chirurgiczny:

  • psychoterapia
  • zastrzyki (leczenie doraźne)
  • środki farmakologiczne (tzw. “niebieskie tabletki”)
  • naturalne suplementy
  • bypassy
  • endroprotezy silikonowe

Warto przy tym zaznaczyć, że w momencie pojawienia się pierwszych zaburzeń należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą (lekarz urolog). Im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym większa szansa na powrót do całkowitej sprawności seksualnej.

Na zakończenie, istnieją również przyrządy pomocne w walce z zaburzeniami wzwodu »

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.