Chorzy na własną rękę często próbują leczyć się domowymi metodami oraz środkami dostępnymi w aptekach. Tutaj najczęściej wybierany jest paracetamol. Jednak zanim się po niego sięgnie, warto zainteresować się jego działaniem.

basenPrzynosi on bowiem świetne rezultaty w przypadku leczenia bólu stawów. Tutaj należy jednak korzystać z rozpuszczalnych tabletek. Warto się więc dowiedzieć o nich czegoś więcej.

Czym jest paracetamol?

Paracetamol to silny i aktywny środek, który ma działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Jest to pochodna acetanilidu. Mimo swojego silnego działania nie działa niekorzystnie na błonę śluzową żołądka. Dodatkowo, nie zaburza również procesu krzepnięcia krwi. Może być podawany doustnie, dożylnie lub poprzez odbyt. Dostępny jest praktycznie we wszystkich aptekach, bez recepty. Mogą go stosować zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Paracetamol rozpuszczalny

Dopiero niedawno na rynku farmakologicznym pojawiła się pewna odmiana paracetamolu. Dziś ten środek można dostać również w postaci tabletek rozpuszczalnych. Zwykle znajduje się w nich dawka ok. 500 mg substancji aktywnej. Często do lekarstwa dodaje się także inne substancje, które mają pomóc właśnie w leczeniu bólu stawów. Tutaj można napotkać się m.in. na kofeinę lub kodeinę. Idealnie działają one w połączeniu z paracetamolem.

Dla kogo paracetamol rozpuszczalny?

Paracetamol rozpuszczalny jest szczególnie polecany osobom starszym, które cierpią na nieustannie powracające bóle stawów. Starsi ludzie często mają bowiem problem z doustnym przyjmowaniem tabletek. Sprawa pogarsza się, jeśli muszą oni codziennie korzystać z wielu środków. Wtedy warto zastosować paracetamol rozpuszczalny i uniknąć kolejnego łykania tabletek. Dodatkowo, pacjenci często stosujący środki przeciwbólowe, mogą się uodpornić na ich działanie. Paracetamol rozpuszczalny działa jednak w inny sposób niż klasyczne tabletki, dlatego wspomaga proces leczenia bólu stawów i nie uzależnia.

Ważne! Nie wolno mieszać paracetamolu z alkoholem, gdyż wówczas powstaje bardzo toksyczny metabolit niszczący wątrobę!

Środek na nagłe, silne bóle stawów

Wiele osób cierpiących na nieustannie nawracające bóle stawów narzeka również na fakt, że klasyczne leczenie bólu stawów jest długotrwałe i przynosi powolne efekty. W przypadku stosowania rozpuszczalnego paracetamolu można zauważyć szybszy efekt analgetyczny. Jest to szczególnie ważna informacja dla osób, które mają problem z nagłym pojawianiem się bólu stawów. To wtedy chorym potrzebne są natychmiastowo działające tabletki przeciwbólowe. A rozpuszczalna forma środków wykazuje takie właściwości. Rozpuszczalne tabletki szybko uwalniają czynne substancje, które prowadzą do maksymalnego stężenia leku. Dzięki temu można niemalże natychmiastowo pozbyć się powstałego bólu.

Rozpuszczalne środki farmakologiczne w leczeniu bólu stawów przynoszą niezwykłe rezultaty. Dodatkowo, taka forma tabletek jest całkowicie metabolizowana przez wątrobę. Dzięki temu nie ma takiej możliwości, aby uszkodzić błonę żołądka. Jednak przed zastosowaniem kuracji lekami rozpuszczalnymi, należy omówić jej zasady z lekarzem lub farmaceutą.

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.