SiePomaga.pl • Pomagając potrzebującym naprawiamy nasz wadliwy Świat!

Sam fakt istnienia organizacji charytatywnej SiePomaga i jej podobnych jest paradoksalnie skrajnie dwuznaczny. Z jednej strony świadczy o legendarnej solidarności Polaków, ale z drugiej jest objawem niedomagania naszego systemu, zarówno krajowego jak i globalnego. O ile szlachetna solidarność to wielka cnota, o tyle naprawa wadliwego ustroju jest znacznie ważniejsza i dosadniejsza w swojej wymowie.

Jak można choremu człowiekowi powiedzieć, że bez określonej liczby kolorowych papierków umrze???

Wielokrotnie słyszałem, czytałem wyjaśnienia specjalistów przeróżnej maści próbujących wytłumaczyć, dlaczego operacja ratująca życie jest wyceniana na setki tysięcy czy miliony złotych, dolarów lub euro. Do tej pory żaden argument, w moim subiektywnym odczuciu, w pełni nie uzasadnił kosztów, które dla większości ludzi na świecie są poza zasięgiem ich możliwości finansowych.

Jak ta wręcz bezczelna wycena życia ma się do przysięgi Hipokratesa??? Dlaczego jedni lekarze interweniują (prawie) za darmo żyjąc na standardowym poziomie, a inni mijając się z powołaniem liczą zyski pławiąc się w luksusie???

Zaryzykuje nawet takie stwierdzenie – dopóki istnieją organizacje charytatywne, dopóty żyjemy w źle ułożonym świecie, który trzeba realnie oprzeć na autentycznych wartościach, a nie na ładnych, ale pustych i złudnych słowach zakłamanych decydentów.

Budżet państwa powinien w całości pokrywać koszt wszystkich operacji ratujących życie swoich mieszkańców i dopiero wtedy byśmy byli naprawdę narodowo solidarni!

Jednak zanim to nastąpi pozostaje nadzieja na zmiany i… organizacje charytatywne, które warto wspierać jak tylko można. Osobiście wybrałem Fundację SiePomaga z kilku powodów:

  • najstarszy i największy polski portal charytatywny
  • niepodważona opinia, brak zarzutów niegospodarności w historii i przejrzyste sprawozdania finansowe

Dołącz do Pomagaczy na SiePomaga.pl » Pomóż i poczuj jakie to przyjemne »

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.