Organizm, przyjmujący większe ilości kalorii niż może strawić, zamienia je w tkankę tłuszczową, która z biegiem czasu odkłada się w różnych miejscach. Nadwaga jest chorobą, z którą boryka się aż 61% Polaków. Dzięki najnowszej technologii wykorzystywanej w badaniach możliwa jest tzw. dieta cud. Znaczna część ludzi oczekuje szybkiego rezultatu przy małym wysiłku. Czy jest to wykonalne?

Tak zwane „spalacze tłuszczu” zyskują coraz większą popularność w grupach osób borykających się z nadwagą. Tabletki wydają się być idealnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Pozornie najłatwiejszy sposób na odchudzanie podzielił dietetyków na dwie grupy, zwolenników i przeciwników tabletek odchudzających. Pierwsza grupa twierdzi, że odpowiednie dobranie pigułek na odchudzanie wywołuje w organizmie procesy porównywalne do wysiłku fizycznego. Druga grupa natomiast polemizuje z nimi, reprezentując przeciwny pogląd – zbilansowana dieta i odpowiednia ilości wysiłku fizycznego to jedyny słuszny sposób na osiągnięcie swojej wymarzonej sylwetki.

Tabletki mają na celu zahamowanie nadmiernego apetytu, sprawiając, że osoba zażywająca czuje się pełna, spożywając małą ilość żywności. Połączone z odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi gwarantują spektakularne i łatwe pozbycie się nadwagi i dopracowanie swojej sylwetki. Jednak tabletki wspomagające odchudzanie, dieta, czy ćwiczenia potrzebują czasu, aby można było zauważyć efekty swojego działania. Ich skuteczność nie jest już kwestionowana, została potwierdzona odpowiednimi badaniami. Jest to środek działający od razu od zażycia, ma to niesamowite znaczenie dla osoby odchudzającej się, gwarantując jej natychmiastowe uczucie najedzenia.

Odpowiednio zbilansowana dieta w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi może zapewnić świetne rezultaty dla wytrwałej osoby, ale czy każdy jest na tyle cierpliwy? Zażywanie prawidłowo dobranych tabletek przyspiesza proces odchudzania, gwarantując widoczne efekty nawet w kilka tygodni. Nie należy jednak zachłysnąć się wizją szybkiej utraty wagi, należy dokładnie przeanalizować skład i wpływ, jaki konkretne środki wywierają na nasz organizm.

Jaki jest powód naszego tycia, oraz jak mu skutecznie zapobiegać.

Najczęstszym i najłatwiejszym powodem problemów z nadwagą jest niewłaściwe odżywanie się. Nieregularne, obfite lub późne posiłki gwarantują spowolnienie metabolizmu, jak i również kilka niepotrzebnych kilogramów, które zobaczymy na wadze. Jednak wyniszczanie swojego organizmu wykorzystując niskokaloryczne diety, głodówki, również nie zapewni pożądanego efektu. Nadmiernemu odkładaniu się tłuszczu można zapobiec. Wystarczy starać się spożywać pokarmy oparte na naturalnych produktach, regularnie przyjmować posiłki i nie objadać się przed snem. Jeżeli mimo przyjęcia zbilansowanego pokarmu nadal odczuwamy głód, warto zastanowić się nad odpowiednią suplementacją. Tabletki na odchudzanie mogą znacznie zmniejszyć uczucie ciągłego głodu, jak i również zagwarantują utratę zbędnych kilogramów. Chcąc osiągnąć najlepsze efekty kuracji, warto zainteresować się pewnymi rodzajami diety, które na pewno pozytywnie wpłyną na samopoczucie i zdrowie.

Otyłość jest chorobą zwiększającą ryzyko wystąpienia pewnych niebezpiecznych schorzeń, które nie wszyscy traktują poważnie. Należą do nich zawały serca, cukrzyca, nadciśnienie jak i bóle kręgosłupa i nie tylko. Nie zawsze jest ona spowodowana tylko i wyłącznie złą dietą, należy wziąć także pod uwagę czynniki biologiczne. Dziedziczne skłonności do słabszej przemiany materii i nadwagi to problem znacznej części społeczeństwa. Jednak geny nie warunkują sylwetki człowieka, tylko oddziaływanie środowiska, czyli stylu życia. Nie można polemizować, że dziedzicznym jest styl życia, sposób odżywiania, który przekazują nam nasi rodzice.

Jednym z powodów odkładania się tkanki tłuszczowej w organizmie jest siedzący tryb życia. Coraz większa część społeczeństwa pracuje zdalnie, zapewniając sobie godziny przed biurkiem, co negatywnie działa nie tylko na sylwetkę, również odbija się na naszym kręgosłupie. Co prawda, badania potwierdziły, że kobiety mają większą tendencję do tycia niż mężczyźni, przez co powinny szczególnie uważać. Za gromadzenie komórek tłuszczowych jest odpowiedzialny estrogen, który jest żeńskim hormonem płciowym. Kobiety z wiekiem stają się również coraz bardziej narażone na problemy z sylwetką, ponieważ przez menopauzę tempo przemiany materii znacznie się zmniejsza.

Typy tabletek na odchudzanie, ich skład i działanie.

Istnieje podział środków odchudzających na trzy kategorie. Do jednej z nich należą „spalacze tłuszczu”, czyli najczęściej stosowane tabletki odchudzające. W ich skład wchodzi synefryna, przyspieszająca redukcję komórek tłuszczowych i hamuje wilczy apetyt. Piperyna, która również znajduje się w składzie spalaczy wpływa na zmniejszenie aktywności genów, które warunkują wytwarzanie komórek tłuszczowych. W ich składzie można znaleźć także sinetrol, który ma podobne działanie do synefryny i piperyny. Aktywowane przez „spalacze tłuszczu” procesy gwarantują uwalnianie kwasów tłuszczowych i glicerolu, które później zostają przekształcone w źródło energii. Dodatkowo podnoszą nieznacząco temperaturę ciała, co wspomaga szybsze spalenie tłuszczy i zwiększa ilość energii, jaką zużywa nasz organizm.

Procesy metaboliczne, które przebiegają w naszym organizmie, mogą zostać wzmocnione także odpowiednio dobranymi ziołami. Mogą mieć naturalny skład, który znacznie pomoże w procesie odchudzania. Najczęściej stosowanymi naturalnymi środkami do preparatów ziołowych jest mięta pieprzowa i imbir. Są to środki bogate w witaminy, które wspomagają prawidłowe odbywanie się procesów trawiennych w naszym organizmie. Imbir dodatkowo działa podobnie do „spalaczy tłuszczu”, hamując apetyt i przyspieszając metabolizm. Mięta pieprzowa jest niesamowicie bogata w witaminy i składniki mineralne, używana w odpowiedniej ilości poprawia znacznie perystaltykę jelit. Mniszek lekarski, który jest równie popularny co mięta pieprzowa i imbir, wspomaga osłabiony metabolizm. Ma działanie moczopędne, które pomaga w zwalczaniu stanów zapalnych i niestrawności.

Trzecią grupą są suplementy hamujące łaknienie, czyli tak zwany wilczy głód. Ciężki do opanowania apetyt jest problemem znacznej ilości osób. W skład tego typu środków odchudzających wchodzi między innymi zielona herbata, morwa biała i tamaryndowiec malabarski. Pomimo hamowania apetytu zapobiegają również nadmiernemu poziomowi cukru we krwi.

Suplementy blokujące wchłanianie tłuszczu pozwalają nawet o 30% ograniczenia ich przyjmowania. Środki te, nazywane również blockerami tłuszczu zawdzięczają swoje działanie dwóm rodzajom kwasu i błonnikowi. Kwas hydroksycytrynowy i linolowy nie tylko blokują przyswajanie tłuszczu, ale zamieniają go w energię. Natomiast błonnik poprawia perystaltykę jelit i pomaga w zachowaniu odpowiedniego poziomy cholesterolu we krwi.

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.