Oto fragment powstającej nowej książki autorstwa doktora Jana Pokrywki i Filipa Żurakowskiego. Tylko dla czytelników portalu LeczeniePRO.pl & DomoweLeczenie.blogspot.com! » Część 4 »

Długowieczność, młody wygląd, uroda.

Opowieść 1. część 5.

O prezesie, który odzyskał mowę, mieszkaniu normobarycznym i dwóch rewolucjach w myśleniu.

Opowiada Doktor Pokrywka

Leczenie & ProfilaktykaMieszkanie normobaryczne

Mieszkanie normobaryczne to komora pneumatyczna złożona z kilku pomieszczeń tak wyposażonych, że można w nich przebywać stale, przez całą dobę. Mieszkanie wyposażone jest w śluzę, stwarzającą stan pośredni pomiędzy ciśnieniem wewnątrz mieszkania i na zewnątrz. Umożliwia to wychodzenie z mieszkania np. do pracy o dowolnej porze doby. W takim obiekcie mieszkam na stałe, wychodząc z niego tylko do pracy i wtedy, gdy wyjeżdżam w różnych celach.

Dwie rewolucje w myśleniu

Jeśli pragniesz zdrowia i długowieczności, musisz dokonać dwóch rewolucji w swoim myśleniu. Pierwsza z nich to rewolucja w myśleniu o atmosferze, w której żyjemy. Nasze ludzkie ciało oraz ciała pozostałych żywych organizmów bytujących na Ziemi zostały stworzone do atmosfery jaka istniała na Ziemi przed potopem. Naukowe dowody na to można znaleźć w podręcznikach fizjologii, biochemii, toksykologii, pod warunkiem, że przeczytamy te podręczniki z uwagą. Wiedza ta często zawarta jest pomiędzy wierszami.

Marzenia o prawdziwej długowieczności jak w opisach Ogrodu Eden, a nawet o nieśmiertelności, towarzyszyły ludzkości od wieków. Dzięki najświeższym odkryciom i międzydyscyplinarnym spostrzeżeniom pozwalają dziś poważnie myśleć o nich i już je realizować.

Druga – to rewolucja w myśleniu o odżywianiu. W powszechnym przekonaniu jeść tłusto to jeść niezdrowo. A w diecie kapłańsko – królewskiej, opartej na Biblii, zaleca się proporcje 80/10/10. 80% energii należy pozyskiwać z tłuszczów, 10% z węglowodanów i 10% z białek. Te procenty dotyczą energii mierzonej kalorycznością, a nie objętości. Objętościowo jest tak, że np. na dwie filiżanki rozdrobnionych warzyw dajemy dwie łyżki smalcu gęsiego.

Aby to zrozumieć, trzeba zdobyć wiedzę o równowadze kwasowo zasadowej, o równowadze pomiędzy potrawami rozgrzewającymi i wyziębiającymi, o tym, co zaśluzowuje organizm i jest przyczyną nadwagi. O tym wszystkim piszemy w naszych dwóch pierwszych książkach – Na zdrowie! Jak osiągnąć harmonię ciała ducha i umysłu oraz Odpowiedzi Doktora Pokrywki. A więcej o diecie królewsko – kapłańskiej piszemy w końcowych opowieściach tej książki.

Filip. Dawka duchowej bajkaliny

Strach i zwątpienie to twoi najwięksi wrogowie, a wiara i nadzieja to twoi najwięksi sprzymierzeńcy. Albo lęk albo wiara. Albo zwątpienie albo nadzieja. Wybieraj.

Dlaczego w ludowych opowieściach jest tak wiele sytuacji w których bohater doświadcza ogromnych strachów i pokonuje je? Bo tak jest w życiu, a baśnie są odbiciem życia. Całe życie jest wąskim mostem, ale nie wolno się bać – mówi żydowskie przysłowie. Odczuwając lęk i nie zaprzeczając mu, trzeba być ponad swoim lękiem. Zmierzyć się z nim. Wybierać wiarę, dzień po dniu, sytuacja po sytuacji.
Siergiej Łazariew mówi, że komórka ma pracować na organizm, a nie na siebie. Praca wyłącznie na siebie to logika komórki nowotworowej. A żona wciąż mówi mi, że mam zapomnieć o sobie i żyć dla innych.

Złota myśl Filipa

Masz dawać szczęście najpierw żonie i dzieciom, a dopiero potem ludzkości. A sobie szczęścia dawać nie musisz, a nawet nie możesz. Szczęście daje ci dawanie.

» Cześć 6. opowieści »


Spis treści » Część 1. » Część 2. » Część 3. » Część 4. » Część 5. » Część 6. » Część 7. » Część 8. » Część 9. » Część 10.


Podziel się z innymi dobrą lekturą ↓
Cukrzyca, 4 zawały i udar… a jednak odzyskał mowę! Premierowy fragment nowej książki! Część 5

Sprawdź proponowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CLOSE
CLOSE