Suchy kaszel jest bardzo nieprzyjemny, dlatego najlepiej wybrać odpowiednie leki, które będą mogły pomóc szybko i skutecznie. Gdy nie wiesz, co na kaszel u dziecka będzie najlepsze, zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

Najczęściej suchy kaszel pojawia się na początku infekcji dróg oddechowych – przeziębienia oraz grypy, ale również może towarzyszyć alergiom oraz innym chorobom. Możemy rozpoznać go przede wszystkim po napadowym charakterze, drapaniu w gardle oraz po braku wydzieliny, która jest charakterystyczna dla kaszlu mokrego.

Tabletki kapsułki

Szybko i skutecznie zahamuj kaszel suchy

W kaszlu suchym najważniejsze jest zahamowanie odruchu kaszlu oraz zmniejszenie podrażnienia bolącego gardła. Jeżeli nie wiesz, co na kaszel u dziecka będzie wtedy najlepsze, wybierz specjalny lek na kaszel suchy, na przykład Levopront. Jest to bezpieczny lek w formie syropu, który może być stosowany u dzieci już od 25. miesiąca życia.

Lek Levopront zawiera lewodropropizynę, która działa bezpośrednio w drogach oddechowych i nie oddziałuje na centralny układ nerwowy jak w przypadku innych leków przeciwkaszlowych. Działa już w ciągu 15 minut po podaniu, dlatego szybko przynosi ulgę. To powoduje, że jest bezpieczniejszy w stosowaniu nawet u małych dzieci.

Nie mieszaj leków na kaszel!

Gdy nie wiemy, co na kaszel u dziecka będzie najlepsze, w takim przypadku warto zwrócić się o pomoc do lekarza lub farmaceuty. Chociaż możemy spotkać się z reklamami syropów oraz innych specyfików na każdy rodzaj kaszlu, to jednak musimy pamiętać o tym, że tak naprawdę nie pomogą one zarówno w kaszlu suchym, jak i mokrym.

Wynika to przede wszystkim z innego charakteru tych objawów – w przypadku kaszlu suchego ważne jest zahamowanie odruchu kaszlu i złagodzenie podrażnień, natomiast dla kaszlu mokrego pomoc w odkrztuszaniu wydzieliny zbierającej się w płucach. Zastosowanie leku na kaszel suchy przy kaszlu mokrym spowoduje, że choroba może się przedłużyć, natomiast leku na kaszel mokry przy kaszlu suchym nasilenie odruchu kasłania.

Podziel się z innymi dobrą lekturą ↓
Jak ulżyć dziecku, gdy męczy je suchy kaszel?

Sprawdź proponowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CLOSE
CLOSE