Medycyna naturalna i bardzo ważna relaksacja!

Medycyna naturalna i bardzo ważna relaksacja!

Bezstresowe życie jest ważnym elementem profilaktyki prozdrowotnej. Oczywiście współczesna cywilizacja i jej zawrotne tempo powodują, że stres będzie zawsze, ale problem w tym, aby maksymalnie go zminimalizować w naszym życiu. Udowodniono naukowo, że ludzie uśmiechnięci i pogodni żyją dłużej i zdrowiej.

Leczenie & ProfilaktykaŚmiech, pocałunek, życzliwy nastrój i inne pozytywne emocje przyczyniają się do wzrostu poziomu endorfin w naszym organizmie, czyli związków o zbawiennym działaniu regenerującym organizm i tym samym przedłużającym życie.

Natomiast powaga, złość, agresja wyniszczają nie tylko twórcę ale także odbiorcę tych uczuć – człowiek więcej choruje, krócej żyje a jego organizm jest słaby.

Dlatego wyrobienie w sobie pogodnego i życzliwego nastroju, pełnego optymizmu oraz uprzejmości dla innych ludzi po prostu się opłaca.

Należy unikać sytuacji konfliktowych. A gdy już nas spotka jakaś nieprzyjemność, starajmy się zapanować nad sobą. Trzeba zwalczyć stres i agresję, zapanować nad tym uczuciem np. wyjść na spacer, wziąć prysznic, napić się wody. Na pewno nie sięgać po papierosa, piwko czy kieliszek, ani nie wyładowywać się na członkach rodziny.

Więcej…

» Techniki relaksacyjne
» Depresja
» Fobia
» Zespół napięcia przedmiesiączkowego


Jeśli chcesz wiele osiągnąć w swoim życiu, musisz poznać zarówno tajniki efektywnej pracy, jak i efektywnego wypoczynku i relaksacji.

Czytaj dalej »


Uzdrawiające sny są wspaniałym, wyzwalającym przeżyciem, którego każdy powinien doświadczyć. Uwalniają od długotrwałych napięć fizycznych i psychicznych. Poprawiają samopoczucie psychiczne i fizyczne. Poprawiają stan zdrowia prowadząc do wyleczenia z wielu dolegliwości. Poprawiają funkcjonowanie umysłu, czyniąc go jasnym i spokojnym. Wzmacniają ciało i umysł. Poprawiają funkcjonowanie na jawie, zwłaszcza w sytuacjach stresowych.

Czytaj dalej »

Tematy pokrewne
 Ziołolecznictwo
 Apiterapia
 Sokoterapia
 Głodówka
 Oczyszczanie organizmu
Podziel się z innymi dobrą lekturą ↓

Sprawdź proponowane artykuły

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.