Zima to w naszej strefie klimatycznej czas ekstremalnych temperatur. Nierzadko dochodzi do sytuacji, kiedy za oknem możemy odnotować duże spadki temperatury poniżej zera.

Jak przygotować skórę na zimę?Do tego dochodzi fakt, że w wielu domach w tym okresie włączane jest centralne ogrzewanie. Powstaje więc sytuacja, w której na zewnątrz jest bardzo mroźno i wilgotno, w środku gorąco i sucho. Taki mikroklimat nie jest szczególnie korzystny dla naszej skóry.

Zadbana skóra zimą – prawdziwe wyzwanie

Zimą powinniśmy zadbać o szczególny dobór kosmetyków zarówno do pielęgnacji naszej twarzy, jak i kosmetyków do makijażu. Przeciwnie niż latem powinniśmy wybierać produkty raczej tłuste, te na bazie wody warto odłożyć na cieplejsze dni. Musimy pomyśleć o ochronie naszej skóry w momencie, kiedy przebywamy w ogrzewanych domach, a także kiedy wychodzimy na zewnątrz.

Jak dbać o skórę w domu?

Zimą w wielu domach jest bardzo suche powietrze, co spowodowane jest zbyt silnym ogrzewaniem. To co możemy zrobić dla naszej skóry, to przede wszystkim zadbanie o dodatkowe nawilżenie powietrza. Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do tego celu np. nawilżacz powietrza. Jeżeli chodzi o pielęgnację skóry, koniecznie powinniśmy pamiętać o jej nawilżeniu. Możemy w tym okresie zdecydować się na produkty o cięższej konsystencji. Tłuste, treściwe, odżywcze kremy to idealny wybór na okres zimowy.

Zimą nie powinniśmy zapominać również o odpowiednim oczyszczaniu naszej skóry. Peelingi powinny zagościć na naszej kosmetycznej półce. Możemy spróbować także oczyszczania skóry za pomocą mieszanek olejów. Jest to metoda bardzo skuteczna, a zarazem przyjazna dla bariery ochronnej naszej skóry.

Pielęgnacja skóry na zewnątrz

Kiedy za oknem prószy śnieg, jest wilgotno i panuje bardzo niska temperatura, musimy szczególnie dbać o naszą skórę. Konieczna jest w tym momencie odpowiednia pielęgnacja zwłaszcza twarzy i dłoni, jako, że miejsca te są szczególnie narażone na niekorzystny wpływ środowiska. Zimą dobrze jest zaopatrzyć się w treściwe i tłuste kremy. Dobrze, kiedy posiadają one również filtry przeciwsłoneczne. Warto pamiętać, że na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego jesteśmy narażeni nie tylko latem. Zimą jest ono również szkodliwe dla naszej skóry.

Kiedy wybieramy krem, warto zdecydować się na produkty przeznaczone specjalnie do stosowania w okresie silnych mrozów i wiatru. Tego typu kosmetyki tworzą na naszej skórze barierę ochronną i sprawiają, że jest ona mniej podatna na podrażnienia. Kolejną ważną kwestią, zwłaszcza w przypadku kobiet jest wykonanie makijażu zimą. Produkty przeznaczone do tego celu powinny współgrać z kosmetykami, których używamy do pielęgnacji twarzy. Podkład nie może się wałkować, powinien dobrze wtapiać się w skórę, na którą wcześniej nałożyłyśmy treściwy krem. Zakup podkładu do twarzy powinien być podyktowany wymogami jakie stawia pora roku. Dobrze jest wybierać produkty, które nie zawierają w sobie wody. Możemy wypróbować podkłady o tłustej formule, sprawdzić się mogą również kosmetyki mineralne.

Tematy pokrewne
Sucha skóra »
Pękające, zniszczone i suche dłonie »
Domowe SPA i higiena bez chemii »
Zmarszczki »
Atopowe zapalenie skóry. Egzema »
Cera tłusta »
Odmrożenia »

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.