Większość ludzi boi się wizyt u stomatologa – niestety, nie są one przeważnie przyjemne, tym bardziej że mamy tendencję do chodzenia do dentysty dopiero kiedy dzieje się już coś niedobrego. W tej chwili technologia poszła jednak tak bardzo do przodu, że wiele zabiegów, które kiedyś bardzo bolały, w tej chwili może być wykonywanych bezboleśnie. Kraków gromadzi zaś szereg specjalistów od zębów – którzy potrafią pomóc nawet w naprawdę ciężkich przypadkach. Wiele osób zastanawia się jednak czy warto udać się do dentysty w tym mieście, czy może poszukać czegoś w okolicy, żeby nie przepłacić? Wyjaśniamy więc gdzie i dlaczego najlepiej chodzić, a także jakie zabiegi są w tej chwili najpopularniejsze!

Wypełnienia, wybielanie … – popularne zabiegi

Najczęściej udajemy się do dentysty oczywiście w celu pozbycia się ubytków. Nieestetyczne, bolesne dziury to problem dotykający wszystkich – choć wiele zależy od utrzymywanej higieny, stylu życia oraz od indywidualnych uwarunkowań genetycznych. W tej chwili borowanie może być naprawdę bezbolesne – dzięki znieczuleniom, jakie są podawane pacjentom. Mnóstwo osób zgłasza się również na endodontyczne leczenie zębów. Endodoncja zajmuje się leczeniem miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Przede wszystkim prowadzone jest leczenie kanałowe, czyli po prostu umartwianie zęba. W tej chwili zabieg ten wykonywany jest jednak w bardzo nowoczesny sposób – z użyciem specjalistycznych sprzętów, jak specjalny mikroskop. Pozwala to dokładnie oczyścić zęba oraz wypełnić go.

Oczywiście, bardzo popularny jest również zabieg wybielania zębów – na który w Krakowie zgłasza się wiele osób. Wybielaniem można się zająć samodzielnie, jednak tanie środki nie będą tak skuteczne jak wizyta u specjalisty. Popularne jest wybielanie z użyciem światła, albo zamówienie u dentysty specjalnych nakładek i żelu wybielającego.

Stomatolog Kraków – jak wybrać najlepszego?

Decydując się na jeden z gabinetów dentystycznych zawsze mamy wysokie oczekiwania. Wizyty u dentystów mimo wszystko nie są najprzyjemniejsze, dlatego warto wybrać możliwie jak najlepiej, tym samym minimalizując ewentualny ból, czas oczekiwania, czy też po prostu zapewniając sobie najlepszy sprzęt i najmilszą obsługę. Warto więc wypytać znajomych o ich doświadczenia i w ten sposób sprawdzić jakie są rekomendacje. Sprawdźmy również w przestrzeni internetowej – na różnych forach – jakie który gabinet i lekarz ma opinie. Dzięki temu będziemy wiedzieć kto jest najlepszy. Powinniśmy również dokładnie zapoznać się z ofertą przygotowaną przez dany gabinet – większość ma własne strony internetowe, dzięki czemu szybko sprawdzimy czy usługa której szukamy widnieje w ofercie i ile zapłacimy.

Rzecz jasna, można udać się do stomatologa nic za to nie płacąc, albo też wybrać prywatny gabinet stomatologiczny. Jeśli ktoś zastanawia się czy wybrać stomatologa w Krakowie, czy jechać gdzieś pod miasto, żeby mniej zapłacić, może porównać ze sobą poszczególne oferty w sieci. Warto jednak zwrócić uwagę, że chociaż większe miasta to zwykle większe koszty za usługi, to jednak konkurencja również jest duża. Przekłada się to na konieczność zmniejszenia opłat. Stomatologia Kraków nie jest wyjątkiem!

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.