Pewnie każde dziecko słyszało to w dzieciństwie Pij mleko, a będziesz mieć mocne kości. W mleku znajduje się duża ilość wapnia, który to pierwiastek rzeczywiście jest kluczowy dla budowania mocnych kości, jednak to nie wystarczy.

By wapń był dobrze wchłaniany w jelitach i efektywnie wykorzystywany przez organizm do mineralizacji kości oraz zębów, potrzebna jest odpowiednia ilość witaminy D3. Tej zaś potrzebują nie tylko dzieci i istotna jest nie tylko w okresie wzrostu.

Ważna dla rozwoju dzieci

Witamina D jest niezbędna dla dzieci już od początku ich życia, gdyż bierze udział w bardzo wielu procesach związanych z ich rozwojem. Budowa kości i kośćca jest jednym z nich, ale maluchy potrzebują dużych ilości i wapnia, i witaminy D3 nie tylko w najwcześniejszym okresie życia. Raz zbudowane silne kości mogą tracić swą siłę jeśli przestanie się dostarczać im potrzebnych składników w miarę upływu czasu, a więc dla mocnych kości potrzebne jest ich dostarczanie przez całe życie, od niemowlęctwa aż po wiek podeszły.

Przeciw osteoporozie

Podaż dużych ilości wapnia i witaminy D3 dla mocnych kości szczególnie ważna jest we wczesnym okresie życia człowieka. Kolejny taki okres dużego zapotrzebowania pojawia się u kobiet około 50. roku życia, kiedy to stają się podatne na osteoporozę – groźną chorobę, objawiająca się znacznym osłabieniem kości i ich bardzo dużą podatnością na złamania i uszkodzenia. Ma to związek między innymi ze zmianami hormonalnymi i wahaniami w gospodarce mineralnej organizmu, przy czym istnieje grupa kobiet szczególnie narażonych na takie problemy, na przykład przez skłonności dziedziczne. Zażywanie wapnia i witaminy D3 w postaci suplementu pozwala znacznie oddalić widmo tej choroby. Witamina D3 dla budowania kości jest więc potrzebna nie tylko dzieciom. Jej suplementacja konieczna jest u osób w w podeszłym wieku, których kości także stają się słabsze w wyniku naturalnych zmian.

Czytaj więcej o suplementacji witaminy D3 na stronie VitrumD3.pl

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.