Rozszerzone naczynka widoczne na nogach to problem dotykający wielu kobiet. Nie tylko są trudne w zakamuflowaniu, ale również w wyleczeniu z użyciem zwykłych kosmetyków drogeryjnych. Gdy zależy ci na skuteczności, warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej, gdzie będzie można skorzystać z zabiegu skleroterapii. Na czym to polega?

Zamykanie naczynek przez skleroterapięSkleroterapia to zabieg, który polega na podaniu do żyły specjalnego środka obliterującego powodującego jej zamknięcie. Jest to metoda skuteczna i przy tym mniej inwazyjna, która stosowana jest z powodzeniem również w leczeniu żylaków. Po zabiegu skóra jest jednorodna, ponieważ chorobowo zmienione naczynia nie są już widoczne.

Przed wykonaniem tego rodzaju zabiegu konieczne jest również przejście specjalnych badań diagnostycznych, których celem jest ocena kondycji oraz układu żył powierzchniowych i głębokich. Najważniejszym badaniem jest USG z kolorowym Dopplerem, które pozwala na określenie miejsc wymagających wstrzyknięcia środka zamykającego żyłę.

Skleroterapia przeprowadzana jest przez lekarza. W trakcie zabiegu stosuje się specjalne lampy lub aparaty USG, zależnie od stanu pacjenta, które pozwalają lekarzowi na dokładne sprawdzenie miejsca, w które musi być wprowadzony środek zamykający żyły. Aktualnie stosuje się również nowocześniejsze środki w formie pianek.

Główne przeciwwskazania do zabiegu skleroterapii to:

  • okres ciąży i karmienia piersią
  • nawracająca zakrzepica
  • miejscowe lub ogólnoustrojowe zakażenia
  • ciężkie niedokrwienie kończyn dolnych
  • stałe unieruchomienie kończyn dolnych
  • świeża opalenizna – zalecane jest nieopalanie się od 2 tygodni przed zabiegiem

Po wykonanym zabiegu możliwe jest powstawanie miejscowych wybroczyn, które jednak szybko znikają. Także na skórze mogą pojawić się przebarwienia, które zwykle znikają po kilku tygodniach. Warto wybrać sprawdzone gabinety oferujące taki zabieg, ponieważ jego nieodpowiednie wykonanie może doprowadzić do zapalenia żył lub lokalnego owrzodzenia.

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.