Odrobaczanie jest zalecane przed oczyszczaniem wątroby, co ma zapobiec blokowaniu kamieni przez ewentualne pasożyty.

Rozgrzewanie organizmu w przypadku oczyszczania z pasożytów powinno trwać przynajmniej tydzień. Saunę lub ciepłą kąpiel należy wzbogacić środkiem przeciwpasożytniczym jak np. napar z anyżu lub olejek anyżowy.

Regularny charakter aktywności fizycznej, która powinna towarzyszyć każdemu oczyszczaniu pozostaje bez zmian. Przynajmniej 3x w tygodniu 30-minutowy spacer.

Szkodliwość wszelkich pasożytów wewnątrzustrojowych polega głównie na ich toksycznych wydalinach, dlatego obecność tych szkodników oznacza permanentne zatrucie organizmu, któremu trzeba przeciwdziałać!

Jak oczyścić organizm z pasożytów? Odrobaczanie

Sprawdź recenzję gotowego programu oczyszczania jelit i odrobaczania uznanej marki NaturalSwiss + Unikatowy kod rabatowy SyndykatZdrowia dla czytelników na wszystkie produkty!

Oczyszczanie z pasożytów. Odrobaczanie. Leczenie przeciwpasożytnicze. Jak oczyścić organizm z pasożytów?

Czosnek & Dynia

Czosnek to najprostsza i zarazem skuteczna terapia przeciwpasożytnicza. Polega ona na codziennym zjadaniu ząbka czosnku na noc przez tydzień. Najkorzystniejsze jest drobne posiekanie świeżego ząbka i zjadanie tej sieczki np. na kanapce z mięsem lub z samym masłem.

Uwaga! Podczas połykania ząbka czosnku w całości, co może wydawać się najwygodniejsze, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na jego wielkość. Zbyt duży może utknąć w przełyku i wizyta w szpitalu będzie niezbędna. Jestem tego żywym dowodem 😉

Dynia zwyczajna również wykazuje działanie przeciwpasożytnicze. Wystarczy włączyć jej pestki do diety.

Ziemia okrzemkowa

Diatomit oprócz odrobaczenia i oczyszczenia, dodatkowo zapewnia uzupełnienie poziomu krzemionki w organizmie. Stosowanie ziemi okrzemkowej w wersji spożywczej należy rozpocząć od 0,5 łyżeczki dziennie przez kilka dni osiągając maksymalną dawkę 1-2 łyżeczek dziennie. Porcje ziemi wystarczy wymieszać z wodą lub sokiem.

Zioła na pasożyty

Przykładowa kompozycja: kora dębu, kora kruszyny, piołun, wrotycz wymieszać w równych proporcjach. Wieczorem zalać łyżeczkę mieszanki 0,5l wrzątku. Rano przecedzić i wypić na czczo 250ml (minimum 125ml). Resztę naparu trzymać w lodówce i wypić następnego poranka.

Zioła na pasożyty pić przez 6 dni poprzedzających oczyszczanie wątroby. Między powtarzanymi kuracjami odtruwającymi wystarczy pić napar 1x w tygodniu – bez 6-dniowego cyklu. Jeżeli brakuje jakiegokolwiek składnika, mieszankę można przygotować z dostępnych.

Kuracja przeciwpasożytnicza wg dr Clark

Terapia wg Siemionowej jest stosunkowo skomplikowana i wymagająca, nie wspominając o braku szerokiego dostępu do niektórych potrzebnych produktów. Lewatywa jest zalecana 2x dziennie dodatkowo minilewatywa czosnkowa oraz ziołowa irygacja pochwy lub namaczanie członka 🙂 Jej filarem jest nalewka z orzecha, goździki oraz piołun w proszku.

Identyczna kompozycja stanowi podstawę kuracji przeciwpasożytniczej autorstwa dr Hulda Regehr Clark, która jest znacznie mniej angażująca. Trwa 20 dni.

– Nalewka z orzecha czarnego na czczo (przed śniadaniem wg Siemionowej). Nalewka z niedojrzałej skórki orzecha czarnego jest najlepsza. Zamiennikiem może być nalewka z orzecha włoskiego.

Orzechowce wydzielają organiczny związek chemiczny o nazwie juglon, który jest jednym z najsilniejszych związków antyseptycznych znanych w przyrodzie.

Po wlaniu nalewki do wody trzeba odczekać 15 minut. Przez kolejny kwadrans powoli pić przygotowany roztwór i niczym nie popijać. Nie wolno mieszać nalewki z gorącą wodą, która niszczy jej właściwości przeciwpasożytnicze. Nalewkę można przygotować samodzielnie wg przepisu znalezionego w sieci lub kupić gotową.

 • Dzień 1: 1 kropla na 100ml wody
 • Dzień 2: 2 krople na 125ml wody (pół szklanki)
 • Dzień 3, 4 i 5: odpowiednio 3, 4, 5 kropli na pół szklanki wody
 • Dzień 6: 2 łyżeczki na szklankę wody
 • Dzień 7 do 11: 2 łyżeczki na szklankę wody 2x dziennie
 • Dzień 12 do 19: przerwa
 • Ostatni 20 dzień: 2 łyżeczki na szklankę wody 2x dziennie

– Piołun w proszku przed jedzeniem (kolacja)

 • 1: szczypta z wodą
 • 2: 1/4 łyżeczki
 • 3: 1/3 łyżeczki
 • 4: 1/2 łyżeczki
 • 5: 3/4 łyżeczki
 • 6-8: 1 łyżeczka
 • 9-11: 1/4 łyżki
 • 12-13: 1/3 łyżki
 • 14-20: 1/2 łyżki (można podzielić na 3 części)

Goździki w proszku przed jedzeniem 3x dziennie (śniadanie, obiad, kolacja)

 • 1: po 1/5 łyżeczki
 • 2: po 1/4 łyżeczki
 • 3-10: po 1/3 łyżeczki
 • 11-19: przerwa
 • 20: po 1/3 łyżeczki

Piołun i goździk w formie proszku są niezbędne, ponieważ tylko w takiej postaci przechodzą przez cały układ pokarmowy, łącznie z jelitem grubym. Piołun mielony w momencie pisania tego artykułu nie był dostępny, dlatego susz należy zmielić samodzielnie.

Jeśli gorzki smak tych ziół jest problemem można wykorzystać puste kapsułki żelatynowe lub skórkę pieczywa jako nośnik omijający kubki smakowe.

Po zakończeniu kuracji w ramach profilaktyki zalecane jest stosowanie 1x w tygodniu: 2 łyżeczki nalewki z orzecha czarnego na 50ml wody, 1/2 łyżki piołunu i 1 łyżeczka goździka.

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup gotowego specyfiku, czyli ekstraktu z orzecha czarnego wzmocnionego piołunem i goździkami o nazwie Black Walnut.

Ważne! Po kuracji antypasożytniczej należy włączyć do diety produkty antygrzybiczne (np. Stewie i Spiruline) dla równowagi mikrobiologicznej, ponieważ przesadna walka z pasożytami może wywołać rozrost grzybów.

Przeciwpasożytnicze wskazówki dietetyczne. Dieta na pasożyty

 • dieta rozdzielna jest najbardziej optymalna
 • dużo warzyw, owoców, kasz, czosnku, kiszonych ogórków i kiszonej kapusty (właściwości przeciwpasożytnicze)
 • codziennie szklanka świeżego soku przeciwrzęsistkowego (żurawina, jagody, maliny, figi, cytryny, granat)
 • jak najczęściej pić ciepłą wodę z cytryną
 • unikać produktów mlecznych, mięsnych, mącznych, jaj, ryb i cukrów (wyjątkiem są naturalne: stewia i miód)
 • zakaz alkoholu, papierosów, narkotyków

Pasożytniczy seans filmowy? W Internecie można znaleźć kilka serii filmów dokumentalnych na temat szkodliwości przerośniętej populacji pasożytów w ludzkim organizmie. Dokumenty warte uwagi to Pasożyty wewnątrz nas » (produkcja rosyjska) oraz Obcy wewnątrz nas » (produkcja kanału Discovery).

Sprawdź proponowane artykuły

 1. niestety, o ile w latach 70-tych i 80-tych odrobaczanie było dominującą doktryną w Polsce, o tyle obecnie bardzo trudno przekonać lekarza o wypisanie leku przeciwpasożytniczego. Dla porównania, tak jak w naszym kraju zmusza się ludzi do szczepień ochronnych, tak w innych krajach dziecko, przynajmniej dwa razy w roku jest odrobaczane, i jest to normalna, zalecana procedura.

  Procedurze odrobaczania powinno poddawać się nie tylko najmłodszych, ale także ludzi dorosłych, szczególnie właścicieli psów i kotów, gdyż nasze ukochane czworonogi, a zwłaszcza młode szczeniaki są niezmiernie ważnym ogniwem w łańcuchu epidemiologicznym giardiazy (lambliozy) u ludzi. Ponad to, od zwierząt możemy zarazić się także jajami glisty psiej lub kociej, które to mogą spowodować wiele zmian chorobowych w ludzkim organizmie. Warto zatem sięgnąć raz na pół roku po, którąś ze sprawdzonych,naturalnych metod i zwalczyć robaki, którymi jesteśmy zakażeni.

  1. to fakt, nasz system ochrony zdrowia czasami skręca w dziwne strony… ciężko zrozumieć rezygnację z odrobaczania dzieci, chodź możliwe, że istnieją zasadne powody takiego stanu rzeczy…

 2. Taa, trzeba ludzi leczyc, a nie wyleczyc. Przykre to jest, ale komercja w tą branże wkorczyła dosyc mocno.

  U nas w miescinie nieduzym 12 aptek, na kazdym kroku. Każda dobrze sie trzyma.

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Leczeniepro.pl wykorzystuje ochronę antyspamową Akismet. Szczegóły nt. przetwarzania danych w Polityce Prywatności »