Piękny uśmiech to naturalna ozdoba twarzy. Bez względu na płeć czy wiek, zdrowe zęby są oznaką zadbania i elegancji. Na stan uzębienia wpływa bardzo wiele czynników, począwszy od uwarunkowań genetycznych i właściwej higieny jamy ustnej, a skończywszy na chorobach, które odciskają negatywne piętno na uśmiechu.
Brak zębów to przyczyna nie tylko wielu kompleksów, ale także czynnik, który może powodować zmiany w posiadanym uzębieniu, które będąc niepełnym, nie pracuje w prawidłowy sposób.
Idealnym sposobem, na rekonstrukcję uzębienia są implanty zębowe, czyli wszczepiane w kość żuchwy lub szczęki, elementy zastępujące korzeń utraconego zęba. Jest to metoda, która praktycznie nie posiada wad. Wśród pacjentów panuje jednak przekonanie, że jest stosunkowo kosztowna, co przy wzięciu pod uwagę determinujących zabieg czynników, wydaje się stwierdzeniem nietrafionym.
Cena implantów zależy od wielu okoliczności. Jedną z nich jest liczba rekonstruowanych zębów oraz rodzaj implantu, który każdorazowo dobierany jest do indywidualnych predyspozycji i warunków anatomicznych pacjenta. Uwagę zwraca się tutaj na ilość oraz kształt kości, a także na odległość między zębami sąsiadującymi z luką po utraconym zębie.
W przypadku, gdy pacjent posiada odpowiednie warunki kostne, stosuje się implanty standardowe. Natomiast w przypadku zaniku kości (zwyczajowo będącego wynikiem upływu długiego czasu po utracie zęba) wykorzystuje się krótkie implanty o rozbudowanej strukturze bocznej, pozwalającej uzyskać odpowiednią stabilizację wszczepu w kości. Gwarantują one uniknięcie dodatkowych zabiegów odbudowywania kości.
U części pacjentów, aby uzyskać pożądany efekt, konieczna jest rekonstrukcja kości. W takich przypadkach stosuje się syntetyczny materiał kościotwórczy, który pozwala na przyspieszenie procesu gojenia tkanek, a przez to, całego procesu leczenia. Część pacjentów, u których wystąpiło przesuniecie zębów, przed założeniem implantów musi się poddać leczeniu ortodontycznemu. Korzysta się wówczas z implantów ortodontycznych, które wszczepiane są w celu założenia aparatu ortodontycznego.
Na koszt wpływa także szczegółowa diagnostyka i badanie przed zabiegiem, czyli m.in. trójwymiarowa tomografia komputerowa, która ukazuje szczegółowy obraz tkanek, dzięki czemu proces odbywa się szybko i bezpiecznie, w tym rekonwalescencja po dokonanym wszczepieniu.
Ważny w tej kwestii jest także sam sposób umiejscawiania implantów. Najbardziej efektywna i skuteczna jest metoda mikroskopowa, bazująca na najnowocześniejszym sprzęcie stomatologicznym.
Nie bez znaczenia są również wykorzystywane materiały. Implanty produkowane są przede wszystkim z tytanu, czyli pierwiastka bardzo dobrze tolerowanego przez ludzki organizm. Wnętrze implantu zabezpieczane jest często nanocząsteczkami srebra i złota, co chroni go przed bakteriami wszechobecnymi w jamie ustnej, a także zwiększa szanse na integracje implantu. Uzupełnienie protetyczne wykonane z tworzywa najwyższej jakości, trwałego i odpornego na urazy mechaniczne, daje gwarancję, że będziemy cieszyć się pełnym, zdrowym uśmiechem przez długie lata.
Tematy pokrewne Cukier a zdrowie. Dlaczego ma morderczy potencjał? » Bruksizm. Nałogowe zgrzytanie zębami » Ból szczęki. Zapalenie żuchwy » Zapalenie dziąseł. Krwawiące dziąsła » Nieprzyjemny zapach z ust » Protezy zębowe » Wybielanie zębów. Usuwanie kamienia nazębnego » Ból zęba »
Sprawdź proponowane artykuły