Gęste i zdrowo wyglądające włosy to nie tylko marzenie kobiet, ale również mężczyzn. Bujna czupryna sprawia, że zwiększa się nasza atrakcyjność w oczach drugiej osoby.

włosyJednak nie każdy może pochwalić się mocnymi włosami. Jak więc sprawić, aby włosy stały się silniejsze i dobrze odżywione? Czy istnieją jakieś sprawdzone sposoby na przeciwdziałanie nadmiernemu wypadaniu włosów?

Co może być przyczyną utraty włosów?

Wypadanie włosów może być skutkiem wielu czynników, więc tak naprawdę tylko na podstawie badań można wykryć pierwotne źródło tej przykrej dolegliwości.

Przerzedzające się włosy mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy też słabym krążeniu, może być to skutek uboczny nieprawidłowego odchudzania czy też ubogiej w składniki odżywcze diety. Okazuje się, że na utratę włosów uskarżają się także młode mamy, które są po okresie ciąży lub karmią piersią. Wzmożone wypadanie włosów może być też sezonowe, kiedy to najwięcej ich tracimy głównie jesienią.

Sprawdź recenzję z analizą składu suplementu diety typu PREMIUM na wypadanie włosów – HAIR FORMULA marki CHEERS »

Trycholodzy obserwują, że wiele osób boryka się z nadmiernym wypadaniem włosów na skutek łysienia androgenowego czy też łysienia plackowatego.

W celu rozpoznania przyczyny utraty cennych kosmyków, warto zgłosić się czym prędzej do specjalisty-trychologa, który zajmuje się wszelkimi problemami skóry głowy oraz włosów.

Może się okazać, że wypadanie włosów nie jest tylko przejściowym problemem, ale objawem chorobowym, co wymaga zastosowania odpowiedniego leczenia. Dopiero po usunięciu przyczyny można zahamować proces wypadania włosów oraz liczyć na odrastanie nowych kosmyków.

Skuteczność mezoterapii w łysieniu

W przypadku słabych włosów konieczne jest ich wzmocnienie oraz silne odżywienie, w czym świetnie sprawdza się obecnie zabieg mezoterapii igłowej, który wykonywany jest na skórze głowy.

Mezoterapia polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu  w skórę głowy niewielkich dawek substancji leczniczych. Metoda ta jest potwierdzona dermatologicznie, więc pacjent może liczyć na zregenerowane, odżywione i wzmocnione włosy, a do tego także na zahamowanie procesu wypadania kosmyków. Dodatkowo zabieg ten skutecznie pobudza włosy do wzrostu, które szybciej odrastają, są gęstsze i grubsze oraz lepiej odżywione i nawilżone.

Na efekty wcale nie trzeba długo czekać, a zabieg poprawia kondycję nie tylko włosów, ale także skóry głowy.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest specjalnym pistoletem, który wyposażony jest w jednorazowe końcówki, dzięki czemu pacjent ma zapewnione higienę i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Średnio zabieg trwa od dziesięciu do piętnastu minut i jest mało bolesny, więc nie wymaga zastosowania znieczulenia. Po zabiegu pacjent może przystąpić do wykonywania swoich normalnych codziennych czynności, od których na te kilkanaście minut został odciągnięty.

Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów zaleca się wykonanie od sześciu do dziesięciu zabiegów, w ostępach co dwa do czterech tygodni.

Już po pierwszych zabiegach można zaobserwować zmniejszenie przetłuszczania się włosów oraz skóry głowy, a następnie pojawiają się nowe odrosty.

Mezoterapia głowy daje świetne efekty w przypadku osób borykających się z łysieniem androgenowym, ponieważ zabieg ten jest w stanie skutecznie zahamować proces wypadania włosów, dzięki czemu łysienie zostaje wstrzymane.

Co stosuje się podczas mezoterapii?

Podczas zabiegu mezoterapii stosuje się do ostrzykiwania specjalnie przygotowane mieszanki, które składają się z ponad pięćdziesięciu składników takich jak witaminy, minerały oraz aminokwasy, a w tym witaminy z grupy B, cynk, arginina, cysteina, ornityna, kwasy nukleinowe, koenzymy oraz peptydy biomimetyczne.

Bardzo skuteczne jest stosowanie osocza bogatopłytkowego, które uzyskuje się z własnej krwi pacjenta, dzięki czemu nie występują żadne reakcje alergiczne. W gabinecie wystarczy pobrać krew do specjalnej próbówki, która następnie zostaje odwirowana. W rezultacie otrzymuje się preparat z własnej krwi pacjenta – komórki i czynniki wzrostu, które po aktywacji nadają się do wstrzyknięcia w skórę głowy.

Na jakie efekty można liczyć po zastosowaniu zabiegu mezoterapii?

Efekty zabiegów mezoterapii zależą od ilości cebulek włosowych, które znajdują się na skórze głowy pacjenta. Jeśli terapia została zastosowana późno, to trzeba się liczyć z tym, że efekty będą słabsze. Dlatego też tak ważne jest zgłoszenie się do trychologa, jeśli zaobserwujemy u siebie nadmierne wypadanie włosów.

Wczesne rozpoznanie przyczyny pozwala w porę zainterweniować, czyli uchronić fryzurę przed dotkliwym przerzedzeniem się. Efekty uzależnione są także od stanu zdrowia pacjenta, towarzyszących mu na co dzień stresorów oraz chorób, a także od prowadzonego przez niego trybu życia.

Więcej o pielęgnacji włosów »

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.