Implanty stomatologiczne to obecnie najbardziej innowacyjne i jednocześnie niezwykle naturalne rozwiązanie, które pozwala na wypełnienie ubytków w uzębieniu. Implanty stomatologiczne doskonale zastępują naturalne zęby.
Długotrwałe rozwiązanie
Implanty to sztuczne korzenie, które są zazwyczaj wykonywane z tytanu. Stanowią one podstawę do odbudowy zęba lub zębów, w zależności od ilości ubytków. Ortodonta umieszcza w szczęce implanty w taki sposób, aby stanowiły one podstawę dla zębów zastępczych, mostu lub protezy. Tytan to metal, który jest w pełni tolerowany przez organizm człowieka, dzięki czemu bardzo szybko integruje się z kością, zrastając się z nią na stałe.
Implantacja
Profesjonalny gabinet dentystyczny to zazwyczaj miejsce, w którym przeprowadza się zabieg implantacji. Polega on na nawierceniu niewielkich otworów w kości i wkręceniu tytanowych implantów. Cały zabieg trwa około godziny i jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Proces gojenia trwa zazwyczaj od 2 do 6 miesięcy. Po tym okresie, gdy wszystko jest w porządku, przeprowadza się odbudowę protetyczną.
Zdecydowana poprawa stanu zdrowia oraz urody
Protetyka dentystyczna pomaga przede wszystkim osobom, które w wyniku różnych życiowych sytuacji (np. choroba przyzębia, uszkodzenia mechaniczne, itp.) straciły zęby. Ortodonta jest w stanie zamienić za pomocą implantu chore, stałe zęby, tworząc w ten sposób trwałe, stabilne oraz naturalnie wyglądające zęby. Uzębienie opierające się na implantach wygląda identycznie jak prawdziwe, nie wymaga stosowania żadnych klejów lub innych środków mocujących protezy, a higiena jamy ustnej opiera się na takich samych zasadach, co w przypadku naturalnych zębów.
Stomatolog odmówi wszczepienia implantów w przypadku, gdy pacjent:
- cierpi na choroby serca, niedawno przebył zawał lub posiada ciężką niewydolność serca
- cierpi na niektóre choroby kości
- przebył lub przechodzi leczenie onkologiczne lub immunologiczne
- czeka na przeszczep któregoś organu
- cierpi na niektóre choroby psychiczne
- to dziecko w wieku poniżej 18 lat, ponieważ kości nie są jeszcze wystarczająco rozwinięte
Konsultacja implantologiczna
Dentysta przed wykonaniem implantów u potencjalnego pacjenta, przeprowadza z nim wywiad oraz odpowiednie badania (m.in. zdjęcie pantomograficzne), i na podstawie CT podejmuje decyzję czy dana osoba kwalifikuje się do przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów zębowych.
Tematy pokrewne Cukier a zdrowie » Krwawiące dziąsła i ich zapalenie » Nieświeży oddech » Protezy zębowe » Wybielanie zębów. Usuwanie kamienia » Bruksizm » Ból szczęki i żuchwy » Ból zęba » Ząbkowanie u dzieci »
Sprawdź proponowane artykuły