Implanty stomatologiczne to obecnie najbardziej innowacyjne i jednocześnie niezwykle naturalne rozwiązanie, które pozwala na wypełnienie ubytków w uzębieniu. Implanty stomatologiczne doskonale zastępują naturalne zęby.

Implanty zębowe

Długotrwałe rozwiązanie

Implanty to sztuczne korzenie, które są zazwyczaj wykonywane z tytanu. Stanowią one podstawę do odbudowy zęba lub zębów, w zależności od ilości ubytków. Ortodonta umieszcza w szczęce implanty w taki sposób, aby stanowiły one podstawę dla zębów zastępczych, mostu lub protezy. Tytan to metal, który jest w pełni tolerowany przez organizm człowieka, dzięki czemu bardzo szybko integruje się z kością, zrastając się z nią na stałe.

Implantacja

Profesjonalny gabinet dentystyczny to zazwyczaj miejsce, w którym przeprowadza się zabieg implantacji. Polega on na nawierceniu niewielkich otworów w kości i wkręceniu tytanowych implantów. Cały zabieg trwa około godziny i jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Proces gojenia trwa zazwyczaj od 2 do 6 miesięcy. Po tym okresie, gdy wszystko jest w porządku, przeprowadza się odbudowę protetyczną.

Zdecydowana poprawa stanu zdrowia oraz urody

Protetyka dentystyczna pomaga przede wszystkim osobom, które w wyniku różnych życiowych sytuacji (np. choroba przyzębia, uszkodzenia mechaniczne, itp.) straciły zęby. Ortodonta jest w stanie zamienić za pomocą implantu chore, stałe zęby, tworząc w ten sposób trwałe, stabilne oraz naturalnie wyglądające zęby. Uzębienie opierające się na implantach wygląda identycznie jak prawdziwe, nie wymaga stosowania żadnych klejów lub innych środków mocujących protezy, a higiena jamy ustnej opiera się na takich samych zasadach, co w przypadku naturalnych zębów.

Stomatolog odmówi wszczepienia implantów w przypadku, gdy pacjent:

  • cierpi na choroby serca, niedawno przebył zawał lub posiada ciężką niewydolność serca
  • cierpi na niektóre choroby kości
  • przebył lub przechodzi leczenie onkologiczne lub immunologiczne
  • czeka na przeszczep któregoś organu
  • cierpi na niektóre choroby psychiczne
  • to dziecko w wieku poniżej 18 lat, ponieważ kości nie są jeszcze wystarczająco rozwinięte

Konsultacja implantologiczna

Dentysta przed wykonaniem implantów u potencjalnego pacjenta, przeprowadza z nim wywiad oraz odpowiednie badania (m.in. zdjęcie pantomograficzne), i na podstawie CT podejmuje decyzję czy dana osoba kwalifikuje się do przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów zębowych.

Tematy pokrewne
Cukier a zdrowie »
Krwawiące dziąsła i ich zapalenie »
Nieświeży oddech »
Protezy zębowe »
Wybielanie zębów. Usuwanie kamienia »
Bruksizm »
Ból szczęki i żuchwy »
Ból zęba »
Ząbkowanie u dzieci »

Sprawdź proponowane artykuły

Komentarz, opinia, odpowiedź, pytanie?.. są tu mile widziane, dlatego śmiało pisz ↓

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.